Бандера, Ганді, Шевченко та власні діти: чиї портрети висять у кабінетах чиновників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В кабінеті самого ж Зеленського висить пейзаж, а на столі – сімейний портрет.

Рівно рік тому під час інавгурації Володимир Зеленський закликав не вішати в кабінетах його портретів. Порадив почепити фото своїх дітей і дивитися їм у вічі. Минув рік – чи дотримуються прохання глави держави на місцях? ТСН пішла з інспекцією по чиновницьких кабінетах.

Що з цього вийшло – в сюжеті ТСН.19:30.

Останнім часом мера Житомира частенько показують по телевізору, коли Сергій Сухомлин звітує про карантинні заходи. Однак, у мережі, більше коментують хто ж то такий висить у нього за спиною.  

"Для мене цей портрет – це тест, бо з подивом зрозумів, що не всі люди знають хто це. Різні думки були, навіть що це наш президент, старше трошки", – розповідає Сухомлин. 

Він вперше знімає із цвяха портрет. Це індійський політичний діяч – Магатма Ганді. З дерева, у 3D-форматі. 

"Як казала одна людина, це маленький індус з великим серцем", – коментує мер.  

Відео Президент – не ікона: чи вішають чиновники у своїх кабінетах портрет Зеленського

Президент – не ікона. Під час інавгурації Володимир Зеленський закликав не вішати в кабінетах його портретів. Порадив почепити фото своїх дітей і дивитися їм у вічі. Чи дотримуються прохання глави держави на місцях - ТСН пішла з інспекцією по чиновницьких кабінетах.  

Президент – не ікона: чи вішають чиновники у своїх кабінетах портрет Зеленського

Із неординарністю мера Житомира може конкурувати хіба заступник мера Дніпра. У кабінеті Михайла Лисенка – на стіні папа Римський, на столі – череп лева під скляною кришкою, а на підлозі – мішки для поховання, що проходили тестування. І довкола цього всього гарцює кіт. 

Рудого звати Байден. Він прибився з вулиці кілька років тому. Відтоді присутній на усіх нарадах. У кабінеті має персональний куточок і вже набув своїх персональних звичок.

Пейзажі Кіровоградщини – на таке надивишся, поки дійдеш до кабінету голови Кіровоградської ОДА. А в самого Андрія Богдановича – прямісінько по центру аж два портрети двох поетів - Шевченка та Франка.

"Це велети духу. Вони зі мною приїхали і в попередньому кабінеті теж висіли", – пояснює він. 

Портрет Тараса Шевченка – частенько можна зустріти в кабінетах різних очільників. Наприклад, Кобзар на стіні у губернатора Київщини. Відео-доказ зняла прес-служба. В кабінет сторонніх не пускають, бо карантин. На прохання продемонструвати свої робочі апартаменти – відео надіслали і з Київської адміністрації. Київський мер знімає камерою на всі 360. Важко розібратися, де що висить. Хоча видно, що у Віталія Кличка чимало різних екранів. Монітор, навіть, за дерев'яною дошкою. 

Найчастіше на стінах у кабінетах чиновників – замість портрету президента, висить ікона. У мера Херсона їх аж три. 

Водночас у губернатора Харківщини - одна. Над паном Олексієм Кучером – святий Олексій. Подарували батьки. Повісив саме на той цвях, на який раніше вішали президентів.

Є святиня і в керівника Львівської облради. Як політичний старожил – знає всю історію з президентськими портретами по чиновницьких кабінетах.  

"За Кучми – портретів було багато, за Ющенка – мало, за Януковича – знову багато, за Порошенка знову мало. За Зеленського – він перекочував на стіл", – розповідає голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Але у нього на столі фото гаранта немає, а на стіні красується Степан Бандера. 

В один день з Бандерою народився мер Тернополя. Якщо дивитися на нього у кріслі, то провідник націоналістів буде по праву руку, ліворуч Божа Матір. А над головою – герб міста. Каже, що вішають портрети тих, кого найбільше поважають.

Різноманіття портретів, ікон та символів - більшість чиновників, до яких навідалися журналісти, кажуть, що раніше саме на цих гвіздках і висіли портрети гарантів держави. Але це у минулому. Наразі лише львівський губернатор готовий наважитися ослухатися президента. У нього в кабінеті - ікона, зубр, бактерицидна лампа, усе те, що дарували. Портрет президента повісить, якщо хтось подарує.

Найзразковіше дослухався до президента губернатор Херсонщини. Портрета гаранта – немає, фото дітей – є. І їм, запевняє, увесь час дивиться в очі. 

"Коли виходиш з кабінету – бачиш, сідаєш за стіл – бачиш. Коли нараду проводиш – бачиш", –розповідає голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Кого ж у своєму кабінеті повісив на стіну сам очільник країни. На відео, що прислала пресслужба з президентського кабінету, вдалині видно, що над кріслом гаранта висить пейзаж. А на столі - сімейний портрет. Зеленського з дружиною намалювали у Японії – і через посла передали до України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції