Бандеру перепоховають в Україні

На Франківщині створили комісію з перепоховання праху Степана Бандери. За словами істориків, герої України мають лежати у рідній землі.

В Івано-Франківську з представників місцевої інтелігенції створена комісія з перепоховання праху Степана Бандери на Прикарпатті.

Очолює її професор історії Роман Петрів. За його словами, таку ідею він виношував уже кілька місяців, бо вважає, що "герої України повинні лежати у рідній землі", і сподівається на широку підтримку у світі, скрізь, "де тільки є українці".

Було кілька пропозицій щодо місця перепоховання - село Старий Угринів, де народився провідник ОУН і де діє історико-меморіальний музей, міста Калуш чи Івано-Франківськ.

На першому засіданні комісії вирішили робити великий пантеон, тож ідеться про Івано-Франківськ. Члени комісії кажуть, що до такого пантеону можна було б перепоховати й інших героїв визвольної боротьби.

Через інтернет Роман Петрів направив звернення до діаспори в різних країнах. Він наголошує, що ініціатори не хочуть залучати до цього жодну політичну партію, лише українську діаспору та безпартійних меценатів.

Відповідного листа направлено також онукові Степана Бандери.

Наразі могила Степана Бандери розташована у Мюнхені, на цвинтарі Вальдфрідгоф.

Із ідеєю перепоховання визначних українських героїв, які спочивають за межами України, виступили і львів'яни. У жовтні цього року на Личаківському цвинтарі перепоховано прах провідних діячів Організації українських націоналістів Лева і Дарії Ребетів, які теж були поховані у Мюнхені.

Проте, Директор музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" у Львові історик Роман Забілий вважає, що ідея перенесення праху Степана Бандери з німецького цвинтаря "Вальдфрідгоф" – невдала.

"Могилу Степана Бандери у Мюнхені власне і врятувало те, що Західна Німеччина не входила до Радянського Союзу після війни. Важко й припустити, що було б із похованням, спочивай він на території під радянським ладом", - пояснив історик.

"Спостерігаючи за тенденціями, які розвиваються в українському суспільстві і на 20 рік незалежності, можу сказати: я - проти перенесення праху. Гарантії, що нове поховання не буде сплюндроване, у "новій країні", яку будує нинішня влада, нема", - додав Роман Забілий.

Історик сумнівається, що ідея облаштувати в Івано-Франківську пантеон національних героїв – слушна.

"Пантеон такого роду має бути лише у Києві, бо це – центр України. І місце у ньому мали б знайти не лише для тих, хто спочиває за межами нашої держави, як-от Симон Петлюра чи генерал-хорунжий Армії Української Народної Республіки Микола Капустянський, а й інші вже поховані на нашій території визначні діячі. Так є в усіх цивілізованих країнах".

Як повідомлялося раніше, на побудову пам'ятника лідеру ОУН Степану Бандері у Львові з обласного бюджету загалом виділили 5 млн грн.

Як відомо, на Янівському кладовищі у Львові відкрили меморіальний комплекс жертвам, замордованим у червні 1941 року у львівських тюрмах НКВС. Як стверджують історики, на місці меморіалу поховано близько 1,5 тисячі жертв терору НКВС.

Читайте також:

На Бандеру у Львові витратили 5 мільйонів

Річницю УПА у Львові відзначили боєм з солдатами НКВС

У Львові під повстанські пісні УПА вбивали "енкаведистів"

Табачник замінить фестиваль про УПА радянською військовою грою

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: