Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

СБУ допитує банкірів "Надра банку" і "Трансбанку", які хотіли вивести вклади населення за кордон.

Стосовно посадовців низки українських банків порушені кримінальні справи щодо спроби виведення ними коштів вкладників, повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"Надра банк", "Трансбанк" та інші – це ті люди, які ходять до нас на допити у зв'язку з тим, що вони намагалися реалізувати схеми виведення вкладів населення за кордон", - заявив Наливайченко.

Він також повідомив про зловживання великих роздрібних торгових мереж при операціях із готівкою. За словами голови СБУ, найбліьшу увагу його відомство приділяє великим мережам роздрібної торгівлі – таким як "Фокстрот", Cash & Carry.

"Це люди або організації, які масово направляють готівку вам на конвертацію, після чого виникають усі злочинні схеми", - зазначив Наливайченко, звертаючись до банкірів.

Керівництво СБУ на представники фінансових установи зібралися 4 червня на нараді у президента з питань контрабанди та корупції в банківській сфері.

Варто зазначити, що, відкриваючи дану нараду, Віктор Ющенко негативно висловився про банки, які брали участь у різного роду схемах тінізації.

"У цьому залі зібралися найгірші банкіри України, які є кишенею тіньового сектору", - сказав Ющенко.

За його словами, за минулий рік тінізація української економіки підвищилася на 2,3%, у чому, на жаль, чимала заслуга й банківського сектору.

Так, президент повідомив, що рахунки одного з кримінальних угрупувань, через які здійснювалася конвертація грошових коштів, були відкриті в "Партнер-Банку". За його словами, збитки держави, завдані діяльністю цієї банди, перевищують 1 млрд грн.

Нагадаємо, нещодавно СБУ розкрила шість українських банків, причетних до відмивання грошей. Серед них були названі лише три - "АктаБанк", банк "Даніель", банк "Юнекс".

Учасники викритого конвертаційного центру надавали послуги близько 300 підприємствам з мінімізації обов'язкових платежів до державного бюджету. В схемі використовувалися приблизно 30 комерційних структур.

Читайте також:

СБУ: шість українських банків причетні до відмивання грошей

Вкладники банку "Надра" продовжують себе спалювати

В Україні майже не залишилося стабільних банків

МВФ міняє кредит на імена власників українських банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: