Банкам дозволили відбирати квартири у боржників

На думку Віктора Ющенка, закон унеможливлює "задоволення за рахунок заставленого житла законних вимог кредиторів".

Віктор Ющенко сьогодні ветував Закон "Про захист майнових прав громадян у період виходу економіки України зі стану фінансової кризи", яким зокрема запроваджувалася заборона для банків відбирати заставні квартири за іпотечними кредитами.

На думку Ющенка, закон унеможливлює "задоволення за рахунок заставленого житла законних вимог кредиторів у разі неповернення наданих боржникам коштів".

До цього президент додав, що наслідком "введення мораторію на набуття заставодержателем чи іпотекодержателем права звернення стягнення на предмет застави чи іпотеки буде погіршення фінансового стану кредитора, що призведе до скорочення кредитних ресурсів кредиторів - банків та інших кредитних установ, негативно позначиться на можливості надання ними кредитів іншим особам, у тому числі для будівництва житла, до подорожчання кредитів на житло".

Також, на думку Ющенка, ухвалення такого закону "спричинить ризик неможливості виконання кредитором своїх зобов’язань перед третіми особами, зокрема, вкладниками за депозитними договорами, може спричинити припинення іпотечного кредитування банками та небанківськими кредитними установами взагалі внаслідок значного ризику неповернення кредитів".

Ще однією претензією президента до закону стало те, що механізмів, які б мінімізували негативні наслідки запровадження зазначеного мораторію для кредитора (наприклад, вирішення питань, за який рахунок задовольнятимуться законні вимоги кредиторів щодо повернення наданих боржникам коштів), документом не передбачено

У зв’язку з цим відповідно до частини другої статті 94 Конституції України Ющенко повернув зі своїми пропозиціями закон про захист майнових прав громадян для повторного розгляду парламентом.

Нагадаємо, закон "Про захист майнових прав громадян у період виходу економіки України зі стану фінансової кризи" був ухвалений Верховної радою 21 травня.

Згідно із законом, на період виходу економіки України з кризи вводиться мораторій на стягнення банком заставного житла у випадку, якщо предметом застави чи іпотеки є житлова нерухомість, в якій постійно проживають громадяни.

Закінчення виходу економіки України зі стану фінансової кризи визначається рішенням парламенту за поданням Кабміну.

Представники банків, коментуючи даний закон, раніше відзначали його провокаційний характер. Зокрема, що ухвалення закону негативно вплине на банки з погляду аудиторів та може призвести до збитків у мільярди гривень.

Читайте також:

НБУ розробив план перемоги над проблемними кредитами

Нацбанк просить Ющенка дозволити забирати житло у боржників

Банкам заборонили забирати у боржників житло

Вісім найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: