Банкам заборонили надавати колекторам інформацію про боржників

Мін'юст вирішив, що постанова Нацбанку, згідно з якою колектори одержували доступ до особистих даних боржників банків, є незаконною.

Міністерство юстиції скасувало держреєстрацію норми постанови правління Національного банку, згідно з якою банки могли передавати приватним особам і організаціям інформацію, яка містить банківську таємницю.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Мін'юсту, скасовано рішення про те, що банк має право надавати інформацію приватним особам і організаціям для забезпечення виконання ними своїх функцій або надання послуг банку відповідно до укладених між цими особами (організаціями) та банком угод.

Обов`язковою умовою надання інформації було те, що передбачені договорами функції і послуги стосуються основної діяльності банку.

У Міністерстві юстиції було встановлено, що застосування цієї норми дозволяло банку надавати інформацію, яка фактично містить банківську таємницю. Крім того, норма суперечила Конституції і законам України.

Як повідомляв ТСН.ua, в Міністерстві юстиції вважають, що залучення банками колекторних організацій для вимоги виконання зобов`язань боржниками за кредитними договорами є можливим лише за наявності письмового запиту або письмового дозволу боржника на розкриття банківської таємниці.

Читайте також:

Банки стали на захист колекторів

Українці не можуть заплатити кредити і йдуть на самогубства

Тимошенко закликала українців нести свої гроші в банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: