Банки зможуть відновити кредитування лише через 3 роки

Для кредитування в нацвалюті банки повинні сформувати довгий інвестиційний ресурс в гривні.

Відновлення кредитування населення банками можливо через 3 роки. Про це журналістам заявив сьогодні голова правління дочірнього банку Ощадбанку РФ Ігор Юшко.

Він уточнив, що йдеться про відновлення кредитування в національній валюті. "Щодо кредитування в іноземній валюті всі вже зрозуміли, які ризики це викликає", - сказав він.

За словами учасника ринку, необхідною умовою для відновлення кредитування фізосіб банками є зростання доходів населення, яке у свою чергу повинно бути засновано на зростанні економіки. "Це можливо не раніше, ніж через 3 роки", - вважає він.

Він також зазначив, що для кредитування в нацвалюті банки повинні сформувати довгий інвестиційний ресурс в гривні. "Для цього необхідне проведення другого етапу пенсійної реформи, тоді до цього ж періоду через 3 роки у банків з'явиться можливість для кредитування в гривні", - сказав Юшко.

15 травня голова Національного банку Володимир Стельмах висловив свою думку з приводу подальшої долі гривні. Він заявив, що незабаром може відбутися різке зміцнення курсу гривні.

Стельмах зокрема нагадав, що Україна отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду у сумі 2,8 мільярда доларів. 1,5 мільярда із цих грошей мають піти у держбюджет для фінансування зовнішніх боргових зобов'язань.

Як повідомлялося, Національний банк зняв заборону на дострокове повернення вкладів. Зокрема, регулювальник відмінив норму, згідно з якою НБУ рекомендував банкам прийняти заходи для забезпечення позитивної динаміки зростання об'єму депозитів. На цю норму банкіри посилалися, коли відмовляли клієнтам в достроковому розірванні депозитних договорів.

Читайте також:

8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

Нацбанк зняв обмеження на дострокову видачу депозитів

Стельмах пообіцяв стресове зміцнення гривні

Пинзеник: українська економіка опинилася на межі можливого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: