Банку "Надра" і "Укрпромбанку" загрожує ліквідація

Банкам дали два тижні часу - до 1 серпня, аби продовжити існування.

Нацбанк і Міністерство фінансів вимагають від клубу кредиторів банку "Надра" владнати питання з реструктуризацією зовнішньої заборгованості банку до 1 серпня, тобто протягом двох тижнів.

Якщо іноземні банки не виконають вимогу регулювальників, вони обіцяють приступити до ліквідації банку. Аналогічна доля може чекати і "Укрпромбанк", рішення про рекапіталізацію якого державою до цих пір не прийнято.

Вчора вранці, 15 липня, в Нацбанк були запрошені члени клубу кредиторів банку "Надра", в який входять представники Commerzbank, Rabobank, Stanard Bank, NLB, OTP, Cargill, VTB, BNP Paribas. Учасники зустрічі спілкувалися з першим заступником глави НБУ Анатолієм Шаповаловим. Представники Мінфіну на неї не прийшли.

"В ході зустрічі представники Нацбанку повідомили нас, що реструктуризація зовнішніх зобов'язань банку "Надра" має бути схвалена до 1 серпня, інакше врятувати банк буде дуже складно", - розповів один з присутніх на зустрічі банкірів.— "Таким чином, НБУ і Мінфін намагаються перекласти відповідальність за ситуацію з банком на іноземних кредиторів".

"За всього бажання ми не можемо провести аудит банку, зіставити його стан із зробленою пропозицією, погоджувати умови реструктуризації, а потім схвалити його зі всіма кредиторами в такий короткий термін", - підкреслює фінансист.

В Національного банку і Мінфіну цього часу вже немає — термін дії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку "Надра" стікає 10 серпня, а в "Укрпромбанку" ще раніше — 21 липня.

Продовжити ці терміни не можна. Якщо до завершення терміну дії мораторію Мінфін не прийме рішення про рекапіталізацію банку, то останній може бути проданий, розформований, приєднаний до здорового банку або ліквідований.

Не виключено, що саме остання міра і буде застосована до обох проблемних банків, адже остаточного рішення про долю банку "Надра" і "Укрпромбанку" досі ще нема.

Правда, якщо у випадку з банком "Надра" Мінфін ще може намагатися пояснити свою бездіяльність недружнім ставленням іноземних кредиторів, то в ситуації з "Укрпромбанком" такої можливості у чиновників нема.

За інформацією, раніше поширеною тимчасовою адміністрацією банку, "Укрпромбанк" досяг домовленості про реструктуризацію 95% зобов'язань перед зовнішніми кредиторами (із загальної суми 120 млн. доларів), що є основною умовою рекапіталізації банку державою, і відповідні листи від кредиторів знаходяться в Міністерстві фінансів.

Основним аргументом Мінфіну при відмові від рекапіталізації банку є невиконання останнім вимоги про трансформацію в прилюдне АТ.

В неофіційних бесідах банківські експерти називають можливу причину, за якою не приймається рішення про рекапіталізацію "Укрпромбанку". Мовляв, група компаній "Альфа-нафта", яка зараз контролюється "Приватбанком", винна "Укрпромбанку" більше 5 млрд. грн., суперечка про повернення яких і міг стати причиною для спроб ліквідації "Укрпрому".

На думку банкірів, можливо, в зв'язку з цим Міністерство фінансів під будь-якими приводами затягує ухвалення рішення про рекапіталізацію "Укрпромбанку".

Читайте також:

Невідома компанія забирає банк "Надра" за борги

В Україні майже не залишилося стабільних банків

Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

Уряд приватизує сім комерційних банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: