Баталії навколо імперативного мандату

Депутат Київради від Блоку Черновецького Віктор Гринюк оскаржив рішення суду, яким було закрито провадження щодо імперативного мандату.

Депутат Київської міської ради від фракції Блоку Черновецького Віктор Гринюк оскаржив рішення Печерського районного суду від 2 листопада, яким було закрито провадження у справі за його позовом щодо закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад.

Про це Гринюк повідомив сьогодні на засіданні сесії Київради, пояснюючи легітимність своєї присутності та участі у голосуванні сесії.

"На сьогоднішній день вказана ухвала Печерського суду не вступила у законну силу, оскільки моїм представником-адвокатом оскаржена в Київському апеляційному адміністративному суді", - сказав Гринюк.

Як повідомлялося, 12 січня ц.р. Верховна рада України запровадила імперативний мандат для депутатів Верховної ради Криму і місцевих рад, обраних за пропорційною виборчою системою, що передбачає заборону переходу між фракціями депутатів місцевих рад.

6 березня Київський міський голова Леонід Черновецький заявив, що має намір на прикладі свого блоку продемонструвати “абсурдність” закону про імперативний мандат. До Печерського райсуду був направлений позов депутата Київради від Блоку Черновецького Віктора Гринюка у справі щодо закону про імперативний мандат.

5 березня Печерський райсуд, розглянувши позовну заяву Гринюка, заборонив здійснювати ряд дій політичним партіям, виборчим блокам політичних партій, ЦВК і тервиборчкомам щодо відкликання і дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад на основі закону про імперативний мандат.

У зв`язку з цим ЦВК прийняла протокольне рішення звернутися до Печерського районного суду з проханням роз`яснити порядок виконання ЦВК цієї ухвали.

Трохи пізніше Блок Черновецького подав апеляційну скаргу на ухвалу Печерського райсуду Києва у справі щодо закону про імперативний мандат місцевих депутатів.

1 жовтня Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Печерського райсуду та дозволив ЦВК, ТВК і політичним партіям ухвалювати рішення про відкликання та реєстрацію депутатів місцевих рад.

Крім того, у червні Дніпровський райсуд припинив рішення з`їзду Блоку Юлії Тимошенко від 2 червня про позбавлення повноважень 15 депутатів Київради. Рішення суду було прийнято за позовом депутата Київради, обраного за списком БЮТ, Олександра Данілова.

31 жовтня Дніпровський суд призупинив провадження у цій справі. Розгляд справи призупинено до розгляду Конституційним судом України звернення ряду народних депутатів щодо тлумачення закону про внесення змін в закон про статус депутатів місцевих рад.

2 листопада Печерський районний суд столиці закрив провадження у справі за позовом депутата Київради Гринюка щодо закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: