Батьки гадають, що тестування знищить корупцію у вузах

Близько 40% батьків українських школярів ставляться до проведення тестування негативно і стільки ж підтримують нововведення.

Українські батьки неоднозначно ставляться до зовнішнього тестування.

Про це свідчать результати соцопитування "Відношення батьків до зовнішнього незалежного тестування", проведеного Інститутом Горшеніна в рамках програми досліджень "Проект країни" в червні 2009 року.

Переважна більшість батьків учнів старших класів знають, що вступ до вищих учбових закладів відбувається за підсумками зовнішнього незалежного тестування (88,3%). Лише 11,7% опитаних про це не знають.

В той же час, думка батьків про зовнішнє тестування неоднозначна. Про позитивне ставлення до нової системи вступу до вищих учбових закладів заявили 38,7% опитаних. Проте майже така ж кількість респондентів (39,5%) відносяться до нововведення негативно.

Кожен десятий з опитаних (10,4%) не визначився з відношенням до зовнішнього тестування, а 11,4% відносяться до нього байдуже.

Більш за третину українських батьків вважають, що впровадження зовнішнього тестування вирішить проблему корупції у вищих учбових закладах (38,1%). Майже стільки ж респондентів (36,9%) вважають, що у зв'язку з введенням зовнішнього тестування школярі зосередили увагу лише на профільних предметах і вважають, що інші предмети вивчати необов'язково.

Крім того, 34,2% опитаних заявили про те, що незалежне тестування зробило безглуздим проведення шкільних випускних іспитів, а 26,5% відзначили, що введення нової вступної системи зрівняло шанси на вступ до вузів випускників, які проживають в містах і сільській місцевості.

В той же час 22,8% батьків українських школярів скаржаться, що незалежне тестування фактично знецінило шкільні медалі.

Незалежне зовнішнє тестування повинне проводитися на державній мові, вважають 62,3% батьків українських школярів. Менш третини респондентів (27,8%) називають це необов'язковим. При цьому кожен десятий (9,9%) ще не визначився з мовного питання.

Інститут Горшеніна провів всеукраїнський опит з 8 по 10 червня у всіх обласних центрах України, в Києві і Севастополі. Всього було опитано 1000 респондентів. У дослідженні взяли участь батьки, в яких є діти старшого шкільного віку. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

Читайте також:

Держзамовлення у вузах скоротили відразу на 10%

Кабмін відмінив платні послуги для студентів

Українські школярі складають останній тест

65 тисяч українських учнів вперше пройдуть тести з англійської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: