Батьки-п'яниці позбуваються мороки з дітьми, здаючи їх в інтернати для відсталих

У таких закладах діти отримують і чисту білизну, і нормальне харчування.

В Україні батьки, аби спекатись дітей, віддають їх у спецінтернати для розумово відсталих. За одним із таких фактів нині розпочала перевірку прокуратура Житомирщини, а спеціальна державна комісія від Міністрества освіти та Уповноваженого з прав дитини уже починає заново всеукраїнське дослідження дитячих діагнозів у спецінтернатах. А це майже 45 тисяч особливих дітей.

Дивіться також: На Тернопільщині розумово відсталих виховують праскою і приниженнями

Надя, потрапивши у спецінтернат для дітей із розумовими вадами, не одразу зрозуміла, що вчиться не у звичайній школі, йдеться у сюжеті ТСН.

"Там діти з відсталі. Коли підросла, то зрозуміла що батьки у мене п'ють", - розповіла дівчинка.

Спецінтернат дав Наді те, чого дівчинка досі не бачила - чисту постіль і гарячу щоденну їжу. Таких неблагополучних, як Надя, в українських спецшколах-інтернатах - 90% вихованців. Батьки із кризових родин ще й докладають зусиль, щоб їхні діти потрапили на повне державне утримання у спецшколу.

Вихователь школи-інтернату Олена Міскевич розповіла: "Для більшості дітей це шанс життя - побувати у нас в школі. Вдома і харчування п'ятиразового немає, і білизни такої нема".

Усі діти проходять медичну комісію, щоб отримати відповідний діагноз. Проте Надія до приставки "відстала" звикнути не могла. "Я себе такою не вважала, я добре вчилась", - згадує школярка.

Нині дівчинка із своїм діагнозом попрощалась. Вона ось уже два місяці вчиться у загальноосвітній школі. Надія отримала нову названу сім'ю і нові оцінки. Поки що їй важко даються алгебра та англійська, проте вона перша у літературі.

Класний керівник Людмила Правдицька ділиться: "Я не розумію, чому така учениця вчилась в такій школі. Вона найкраща в літературі, активно відповідає на уроках і читає всі твори".

Із спецшколи до загальноосвітнього закладу - пройти таку процедуру в Україні вдалося десяткам. Навчаються ж у спецшколах тисячі. Нині ініціюють всеукраїнську перевірку спецзакладів.

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко розповів: "Серед тих дітей є нормальні, повноцінні діти, на які ми нерозумним рішенням ставимо клеймо і позбавляємо повноцінного життя. Дитина зі спецшколи виходить без атестату , а зі свідоцтвом. Максимально куди вона може вступити – це в ПТУ на обмежений вибір робочих спеціальностей".

Медики заново мають продіагностувати таких дітей і виявили серед них тих, хто може навчатись не за послабленою шкільною програмою, а за звичайною. Освітяни обіцяють спецшколам реформу, а батькам - усіляке сприяння, якщо ті наберуться сміливості. 

ВідеоБатьки, аби спекатись дітей, віддають їх у спецінтернати для розумово відсталих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: