Батьки-противники вакцинацій пікетували офіс Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди вимагають допустити їхніх дітей до навчання, попри відсутність щеплень.

Противники вакцинацій дійшли до президента і під його офісом улаштували пікет. Вони згуртувалися після того, як керівництво двох міністерств – освіти та охорони здоров'я – закликало не допускати дітей без щеплень до навчальних закладів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перед Офісом президента катаються на самокатах та катають машинки, а допоки діти граються, батьки стоять із плакатами. Вони вимагають пускати до школи нещеплених дітей. У міністерствах запропонували невакцинованих учнів переводити на іншу форму навчання, бо безпека і здоров’я дітей мають пріоритет над індивідуальними правами. Мітингувальники наполягають, що це – дискримінація. "У нашій країні не ведеться статистика поствакцинальних ускладнень", - пояснюють батьки свій страх перед вакцинацією.

Відео Противники дитячих вакцинацій влаштували пікет під офісом президента

Вони згуртувалися після того, як керівництво двох міністерств - освіти та охорони здоров'я - закликало не допускати дітей без щеплень до навчальних закладів, пояснивши, що це питання безпеки всіх дітей. Лишень цього року на кір захворіли більше 57 тисяч людей.   

Противники дитячих вакцинацій влаштували пікет під офісом президента

Серед мітингу проти щеплення видніється плакат, що вакцинація – єдиний захист. Це на мітинг прийшли представниці протилежного табору з громадської організації "Батьки за вакцинацію". "У ХХІ столітті не мають проводитися такі дискусії: потрібно чи ні. Бо весь світ довів, що вакцинація зупиняє епідемії. У нас зараз кір – у світі такого жаху нема", - кажуть опоненти зібрання.

Яка ситуація з кором - найсвіжіші дані оприлюднила керівниця МОЗу. Від початку 2019 року в Україні на кір захворіли більше 57 тисяч людей, 18 померли від ускладнень.  Уляна Супрун виклала відео, де розвінчує міфи про щеплення та закликає батьків телефонувати на гарячу лінію, якщо лікар відмовляє щеплюватись або в поліклініці сказали, що вакцин немає.

Львівська обласна лікарня, куди доправили 7-річного хлопчика зі страшними судомами. Він упав із велосипеда, поранив коліна, а вже за 9 днів проявився правець. "Була одразу госпіталізована в реанімаційне відділення, оскільки стан дитини був важкий. Дитина мала тонічні судоми, тризм, і був навіть епізод пістотонусу – це сильні судоми, які вигинають дитину дугою", - розповіли медики. Зараз дитина на апараті штучного дихання, хворому ввели сироватку. Батьки в стресі, з журнастами не спілкуються, але медики констатують: дитина не була щеплена, бо мало місце побоювання батьків щодо ускладнень.

щеплення, вакцинація
Міністерство охорони здоров’я України

Однак освітяни Львівщини вже заявили, що нещеплених до шкіл пускатимуть – від них потрібна лише довідка від педіатра, що дитина здорова. Механізм, як саме не пускати нещеплених, у МОЗі не роз’яснюють – кажуть, що розібратися з цим мають на місцях. "Відмовити в прийнятті і опрацювати можливість дистанційного навчання на період до вакцинації", - каже гендиректор директорату громадського здоров’я Андрій Скипальський.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції