Батьки школярів бояться закриття українських шкіл у Донецьку

Серед громадськості є побоювання щодо перспективи закриття двох україномовних шкіл та одного українського гуманітарного колегіуму, хоча влада про такі плани мовчить.

Україномовна громадськість та батьки школярів побоюються закриття в Донецьку шкіл з українською мовою навчання. Влада ж переконує, що про тиск на мову не йдеться, а рішення про закриття шкіл взагалі немає.

За словами голови Донецької обласної організації "Просвіта" Марії Олійник, є побоювання щодо перспективи закриття двох україномовних шкіл та одного українського гуманітарного колегіуму, хоча місцева влада і не повідомляла офіційно про такі плани. Як стверджує Марія Олійник, незважаючи на складну демографічну ситуацію, кількість школярів у Донецьку, які б хотіли навчатися українською мовою з кожним роком насправді зростає.

Чиновники переконують, що процес оптимізації буде відбуватися не за мовним принципом, а з огляду на те, що утримувати напівпорожні школи нерентабельно. Керівник обласного управління освіти Юрій Соловйов наголосив, що жодного рішення про закриття конкретних шкіл взагалі ще не ухвалювалося. Щодо трьох навчальних закладів з українською мовою викладання, які начебто можуть бути закритими, то вони, за словами Соловйова, розглядаються в планах оптимізації, але про закриття не йдеться.

Варто зазначити, що останнім часом тенденція до закриття україномовних шкіл на Донбасі набирає обертів.

Як повідомлялося раніше, у місті Красний Луч Луганської області можуть єдину закрити україномовну школу. Депутати Краснолуцької міської ради мотивують закриття школи браком фінансування.

На початку січня у Лисичанську, тієї ж Луганській області влада вирішили закрити єдину спеціалізовану україномовну школу.

Читайте також:

У Красному Лучі на Луганщині закривають єдину українську школу

Росія побудує для своїх моряків мікрорайон у Севастополі

В місті на Луганщині закрили єдину українську школу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: