Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Батьки школярів в Авдіївці збунтувалися проти навчання українською

Дорослі не хочуть, аби їхнім дітям змінювали мову викладання.

В Авдіївці батьки пишуть скарги та протестують проти переходу опорної школи на українську мову. Більшість батьків, діти яких переходять у 6-7 класи, хочуть лишити навчання російською, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Червоно-чорний прапор у кабінеті, синьо-жовті стяги на столі пані Оксани Четверікової – директорки 2-ї школи, яку визнали опорною. "Це добровольці, які в нас були в гостях", - пояснює символіку вона. Директорка своїм найголовнішим завданням бачить переведення навчання старших класів на українську мову. "Я вважаю, треба виконувати свій статут, який був затверджений ще у 2018 році. Мова – це складова ідентифікації нації, я пояснювала це батькам", - каже вона.

ВідеоВ Авдіївці батьки протестують проти переходу опорної школи на українську мову

Більшість батьків, діти яких переходять у шостий чи сьомий клас, хочуть лишити навчання російською. Мовляв, переходити на державну - запізно і складно для дитини.  

В Авдіївці батьки протестують проти переходу опорної школи на українську мову

На диби одразу стали батьки кількох класів – вони не хочуть, щоби їхні діти навчались українською. "Вони пишуть скарги до відділу освіти. Вони просять розв’язати цей конфлікт і навчатись російською", - каже директорка. Мати школяра Ганна Пастернак пояснює, що її дитина розуміє українську, але російською їй зручніше. "Ми звикли спілкуватися цією мовою, нас виростили наші батьки, і спілкування іде – нам зручно", - стверджує вона. Такої думки й Анастасія Сімонова – українську вона вважає додатковим навантаженням для дитини. "У нас був вибір, іти в український клас чи російський. Якби ми хотіли в український, ми б пішли в український. Ми не знаємо, що буде завтра. У нас президент двомовний – не думаю, що буде проблема. Російська буде присутня. Якщо в школі українська, вдома російська – я не можу їй пояснити деякі предмети", - каже мати школярки.

Інша мама сама російськомовна і навчалася російською, але виступає за те, щоби її донька вже зараз знала українську. "У мене у самої дуже багато проблем у житті через те, що я погано знаю мову. Краще, коли труднощі будуть у школі, ніж коли в інститут поступить", - вважає Оксана Тіткова. Самій Орині легше російською, але вона готова навчатися будь-якою мовою. "І тією, і тією розмовляю", - каже дівчинка.

Ще одна умова, яку озвучують батьки – ремонт школи, який розпочався ще 2016 року. Вони наполягають, що спочатку слід доремонтувати і повернутися з іншого приміщення, а вже потім вирішувати мовні питання. Однак і вже виконані роботи мають купу порушень, вивчати котрі буде спеціалізоване будівельне управління при СБУ. Наразі очевидно, що цьогоріч навчань у шкільному приміщенні не буде. "З такими поставками – всього не вистачає", - каже виконавець робіт Леонід Ковальчук. Аргумент із ремонтом директорка школи не розуміє. "Зробіть нам будівлю, і потім ми ще будемо думати, чи заговорити українською мовою – як на ринку торги відбувались", - каже Оксана Четверікова. Вона дивується, бо закон про мову чітко визначає: мова освітнього процесу – винятково державна.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції