Батьки учнів української школи на Луганщині припинили голодування

На Луганщині батьки учнів української школи призупинили голодовку на знак протесту проти закриття навчального закладу.

Після зустрічі з керівництвом облдержадміністрації та облради батьки учнів загальноосвітньої україномовної школи №15 міста Красний Луч вирішили призупинити голодовку, оголошену на знак протесту проти закриття навчального закладу.

Про це повідомили у прес-службі Луганської облдержадміністрації.

З членами ініціативної групи батьків учнів загальноосвітньої школи №15 міста Красний Луч, які проводили сьогодні акцію протесту біля приміщення облдержадміністрації, виступаючи проти закриття школи, зустрілися заступник голови Луганської облдержадміністрації Родіон МІРОШНИК та перший заступник голови обласної ради Євген Харін.

Під час зустрічі заступник губернатора повідомив, що школа №15 закривається з огляду на економічну доцільність, й це не призведе до порушення законних прав дітей на отримання знань українською мовою.

Як повідомляється, незабаром буде створена комісія з розгляду ситуації навколо оптимізації мережі навчальних закладів у Красному Лучі, до складу комісії увійдуть представники облдержадміністрації, депутати облради та фахівці галузі освіти.

Нагадаємо, п'ятеро батьків учнів україномовної школи №15 голодували з 16 лютого на знак протесту проти закриття навчального закладу. Один з учасників акції, депутат міської ради, колишній мер міста (2002 - 2006 рр.) Сергій Лук’яненко повідомив, що батьки вимагають скасувати рішення сесії міської ради про закриття школи, відставки заступника міського голови Людмили Мягкої і начальника Управління освіти Наталії Пострякової.

Необхідність закриття навчального закладу в мерії пояснюють тим, що в школі, розрахованій на 1 тис. 176 учнів, навчається всього 240 дітей, а в наступний навчальний рік набирається ще менше школярів. Закриття школи в міськраді не пов'язують з бажанням закрити саме україномовну школу, оскільки в місті є ще 2 школи, де навчання ведеться двома мовами. Головний мотив – брак коштів на утримання.

Натомість Лук’яненко стверджував, що кошти на утримання школи є. У школі навчаються 307 учнів приладобудівного технікуму, працює школа мистецтв на 100 осіб. В рахунок орендних платежів вони оплачують усі комунальні послуги.

Читайте також:

На Луганщині люди оголосили голодування через закриття української школи

У Донецьку зняли питання про закриття української школи

У Донецьку школу віддадуть під "секс-клуб" до Євро-2012

ВідеоМовне питання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: