Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Батьки затриманих Росією українських прикордонників не вірять пліткам про лазню

Про начебто спільний відпочинок українців із росіянами бездоказово повідомили деякі кремлівські ЗМІ.

Доля українських прикордонників, які зникли тиждень тому на Сумщині, залишається невизначеною. До їхнього пошуку, окрім державних служб, долучилися і родичі військовиків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналістам вдалося поспілкуватися з матір’ю Ігоря Дзюбака та батьком Богдана Марцоня, які нині, найпевніше, перебувають у Брянському СІЗО в Росії. Де саме її син, Галина Дзюбак не знає. «Я не витримаю це все», - переживає вона. Ігор зник 4 жовтня, росіяни звинуватили його в незаконному перетині кордону. «Він 14 років служить, він би такого не зробив», - упевнена жінка.

ВідеоДоля українських прикордонників, які зникли на Сумщині, досі залишається невизначеною

Про долю свого сина Богдана В’ячеслав Марцонь знає трохи більше, бо отримує інформацію від колишньої дружини, яка мешкає в Росії. Вона уже найняла російського адвоката для сина та їздила до Богдана в Брянське СІЗО, але її туди не пустили – всередину ввійшов тільки юрист. «Каже, що бачились, але я цього точно не знаю. Каже, цілий. Але я ж точно цього не можу знати», - наголошує батько затриманого. Він не сумнівається, що на кордоні сталася провокація. «Вони будуть наполягати, що його затримали на території Росії. Але фактично його затримали на території України», - впевнений чоловік.

Такої ж думки і секретар РНБО Олександр Турчинов. «Вони захоплені на нейтральній смузі, тобто на території України. Це чистий тероризм із боку Росії, який вони застосовують проти нашої країни», - заявив він. У прикордонників припускають, що це могла бути консультативна зустріч – така практика звична, і про неї могли попросити росіяни, але детальної інформації про цю ситуацію не мають. Що насправді сталося – можуть розповісти лише затримані. Їхні ж колеги в ході обстеження місця пригоди виявили авто прикордонників, яке було на українській території, а у самій машині залишилися верхній одяг та телефони. «А це означає, що вони планували вийти хіба на кілька хвилин до лінії державного кордону. Огляд місця, де швидше за все і відбулося це, свідчить про те, що на землі лежали дві групи людей», - каже помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. Тож прикордонники не виключають, що це була засідка.

Фотогалерея Лабрадори, спаніелі та німецькі вівчарки: прикордонники показили чотирилапих охоронців кордону (11 фото)

На це натякає і поведінка Росії – вона не пустила консула до затриманих та досі не надала жодної офіційної відповіді на запити. ЗМІ РФ натомість поширюють плітки про те, що прикордонників нібито затримали у лазні, коли вони відпочивали із російськими колегами. Батьки затриманих це вважають повним абсурдом, а справу схильні називати політичною та чекають на допомогу в її вирішенні з боку влади. «Адвокат з російського боку… Чим він допоможе, коли в Росії такий стан демократії», - сумно констатує батько викраденого українця.

Як повідомлялося, двоє прикордонників зникли під час моніторингу кордону на Сумщині. Інцидент стався в районі села Знобтрубчевська. На тому напрямку, розповідає радник Держприкордонслужби Олег Слободян, прикордонники помітили підозрілий рух та виїхали на місце. Близько 8 вечора з офіцерами зник зв'язок. Пошуки тривали цілу ніч та пів дня, аж поки російські ЗМІ оприлюднили повідомлення про затримання двох українських військовослужбовців. Російська ФСБ не пустила консула України до двох затриманих українських прикордонників. За оперативною інформацією, у РФ вже відбувся суд стосовно українських прикордонників  - розгляд був за статтями щодо «незаконного перетину кордону» та «злісної непокори працівникам правоохоронного органу». Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції