Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Батько польської "шокової терапії" розповів, як реформувати Україну

Батько польської "шокової терапії" розповів, як реформувати Україну

Бальцерович назвав чіткий план дій, який має виконати влада та уряд.

Війна - не завада реформам, а путінська агресія стала для України шоковою терапією, яка може покращити її економіку. Таку думку висловив колишній віце-прем'єр Польщі та міністр фінансів Лєшек Бальцерович.

Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, саме Бальцерович, відомий як "батько шокової терапії", наприкінці 90-их першим почав впроваджувати у своїй країні масштабні реформи. Болючі, але вкрай ефективні. Нині польська економіка - найуспішніша в Європі.

"У вас з одного боку є клопіт, а з іншого – дуже великі можливості. Ви можете здивувати себе. Як Польща здивувала світ і себе", - говорить Бальцерович.

Він наголошує, що вирішувати все одразу краще, ніж поступово і потроху. Саме так і було у Польщі 89-го. Тоді Бальцерович запропонував свій план економічних реформ. Він передбачав стрімкий перехід від контрольованої державою економіки до ринкової. Зміни для людей були болючими, за що план назвали "шоковою терапією". Однак він дав результати.

Відео Польський реформатор Лешек Бальцерович ділиться досвідом з Україною

"Чіткий конкретний план, як основа для дій команди" - це перше, що необхідне Україні, твердить Бальцерович. У міністерстві економіки натомість кажуть, що план є, а от злагодженості та єдності команді влади часто не вистачає.

У парламенті також визнають, що на заваді українським реформам стоять складна економічна ситуація та події на Сході. Щоправда, ці обставини, каже, Бальцерович, не причина, адже свого часу Польща теж пережила і обвал національної валюти, і гіперінфляцію, і скорочення виробництва.

Єдине, чого у Польщі не було, визнає економіст, війни. Але дії Путіна Бальцерович порівняв із шоковою терапією, яка може допомогти Україні. "Війна - це не привід для того, щоб не робити реформ, а привід для того, щоб робити їх швидше", - наголосив політик.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції