Батько вбитого націоналіста просить товаришів сина відмовитися від помсти

Олександр Чайка сподівається, що в нашій країні є правосуддя. І воно розставить всі крапки над "і".

Батько вбитого в Одесі активіста націоналістичної організації "Січ" Максима Чайки Олександр Чайка просить друзів свого сина відмовитися від помсти, пише газета "Дзеркало тижня".

"Ми сподіваємося, що в нашій країні є правосуддя. І воно розставить всі крапки над "і". А якщо закон і доля нам надасть таку можливість, то я б хотів подивитися в очі цьому хлопчиську, Андрію Довганю, і запитати: "Навіщо він це зробив?", - сказав Олександр Чайка.

"Молодь є молодь. Можуть посваритися. Але братися за ніж - це протиприродно. Максим любив бути в гущі подій. Він був фанатом футболу. Але це не значить, що це переходило якісь законні межі", - розповів батько загиблого хлопця.

"Ми зараз не читаємо газет і не дивимося телевізор. Тому що не можна горе перетворювати на політичне шоу. Це чуже людській моралі. Зараз дехто намагається навісити на нього чужі ярлики. Максим до "коричневої чуми" ніякого відношення не має. Він дуже любив Україну. Ви собі навіть уявити не можете, наскільки сильно він любив свою батьківщину. Він жив цим. Він дуже добре знав історію України", - пригадав батько Максима.

"Скрізь в квартирі у нас написано "Слава Україні!" Він любив Тараса Шевченка, Коцюбинського. Його улюблена шкільна вчителька - це вчителька української мови, яка прищепила йому любов до мови. Він буквально смакував кожне слово. Тому й обрав журналістику. Навіть вдома він розмовляв на українському, хоча у нас превалювала російська мова", - відзначив Чайка.

"Тому, якщо він і перебував у якійсь організації, то тільки для того, щоб прославляти Україну. Він любив туризм. Багато з нами їздив. І хотів розказувати про все іншим. Зокрема про свою країну. До "коричневої чуми" це не має ніякого відношення. Нацистів він не переварював. Та і я як батько такого ніколи б йому не дозволив. Я не так його виховував. Через два-три місяці він повинен був одержати погони офіцера. Він паралельно вчився у військовому ліцеї Одеського політехнічного університету. Там готують не нацистів, а офіцерів запасу", - підкреслив він.

"Час розставить все на свої місця. Але я хочу сказати - якщо якісь політичні сили і чиясь рука підштовхнула Андрія Довганя до цього вчинку, то хай не забувають - у них є діти. Бог їм такого не пробачить", - сказав батько, який втратив сина.

"Я хочу звернутися до молоді, до друзів свого сина, а їх у нього було дуже багато. Щоб не надумали мстити. Вбивство і помста - це найстрашніше, що є в світі. Помста - це остання справа. Це доля слабких", - попросив батько юнака.

Як повідомляв ТСН.ua, 21-річний студент відділення журналістики Одеського Національного університету імені Мечникова, активіст патріотичного молодіжного руху "Січ" Максим Чайка загинув від ножових поранень 17 квітня.

Громадська організація "Вільна Одеса" заявила, що вбивство сталося під час зіткнення між представниками "Січі" й учасниками руху "Антифашистська дія", яким протегує екс-депутат міськради, лідер партії "Родина" Ігор Марков".

Одеські антифашисти заявили, що на п'ятьох представників руху Антифа напали близько 15 осіб, зокрема Чайка, тому їм довелося застосувати ніж і пневматичний пістолет як засоби самооборони.

Президент Віктор Ющенко звернувся до МВС і СБУ з вимогою ретельного розслідування вбивства студента. Антифашисти і правозахисники розцінюють заяву президента як втручання в слідство.

Читайте також:

Луценко: вбивцю студента-націоналіста затримають через декілька днів

Партію "Родина" перевірять на причетність до вбивства націоналіста Чайки

Ющенко вимагає в СБУ та МВС розслідувати вбивство націоналіста Чайки

Вбивство студента-націоналіста: нові подробиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: