Батько вбитої Гандзюк буде позиватися до Луценка за "зливання" матеріалів та наругу над пам'яттю

Батько вбитої Гандзюк буде позиватися до Луценка за "зливання" матеріалів та наругу над пам'яттю

Фото: УНІАН

Він обурений пом'якшенням підозр фігурантам справи.

Батько вбитої активістки Катерини Гандзюк Віктор звинуватив генпрокурора Юрія Луценка і його помічника Олександра Черевка у розголошенні матеріалів досудового слідства та завданні моральної шкоди.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"В інтернеті протоколи судово-медичного дослідження тіла Каті. Я не хочу, щоб півсвіту читало, який у Каті був мозок, печінка, нирки. Я маю на це право. Це аморально, дико, неприпустимо", - написав чоловік і додав, що вважає це розголошенням матеріалів досудового розслідування та наругою над пам'яттю Каті. "Позов до суду та заява про злочин не забаряться", — написав він.

Окрім цього, Віктор Гандзюк прокоментував слова прокурора у справі Володимира Парового, який заявив, що підозрювані в нападі хотіли лише покалічити, а не вбивати активістку, через що їм пом’якшили підозри.

"Ви відбілюєте вбивць, як можете. Чому? Я ще можу зрозуміти аргументи про брак доказів (і то питання, а хто їх має збирати?), але переконувати замість адвокатів у відсутності замислу на вбивство у того, хто наказав вилити літр сірчаної кислоти на мою дитину?" — обурився Гандзюк.

Думки батька. Катя... Знаю, вона віддала своє життя за майбутнє України. Вона мріяла жити в правовій демократичній...

Опубліковано Віктором Гандзюком Пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. Від отриманих опіків Катерина померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

У справі Гандзюк правоохоронці спочатку затримали п’ятьох підозрюваних - організатора злочину та безпосередніх виконавців. Організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, активісти, а також Telegram-канал The Newsroom оприлюднили власні результати розслідування з посиланням на власні джерела, у яких назвали посередником між замовником вбивства та організатором помічника нардепа Паламарчука Ігоря Павловського. Своєю чергою, Паламарчук спростував всі звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк. Разом з цим він звільнив Павловського, аби "уникнути тиску на слідство". У середині листопада суд заарештував Павловського без альтернативи застави.

Крім цього, прокуратура оголосила підозру у цій справі Олексію Левіну на прізвисько "Москаль-молодший". Левін був засуджений за організацію вбивств та розбійних нападів у Херсонській області на водіїв на автомагістралях. Після перших затримань він втік з України. Повідомлялося про те, що Левіна пов'язують з головою Херсонської облради, партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером, партійцем "Блоку Петра Порошенка" Андрієм Гордєєвим та заступником Гордєєва - Євгеном Рищуком. Останній вирішив подати заяву про тимчасове відсторонення від посади на час розслідування резонансної справи.

Уранці 11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру очільнику Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого перед тим виключили з партії "Батьківщина". Його звинувачують у безпосередньому замовленні вбивства Гандзюк. За даними прокуратури, Мангер звернувся до посередників Левіна та Павловського. Павловський, своєю чергою, знайшов організатора вбивства Торбіна. Мангер міг дати не менше 10 тисяч гривень для купівлі техніки, а також узгодив суму винагороди у розмірі 5600 доларів. Суд, який тривав понад 3 дні, обрав Мангеру запобіжний захід - тримання під вартою із можливістю внесення застави у 2,5 мільйона гривень. На наступний день заставу було внесено і Мангер повернувся до роботи в Херсонській облраді. Згодом суд відсторонив Мангера з посади очільника Херсонської облради. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація