Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Bellingcat і Insider знайшли докази причетності російського генерала до падіння "Боїнга" на Донбасі

Російський генерал-полковник з позивним "Дельфін" фігурує у справі збитого "Боїнга".

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat і видання The Insider провели спільне розслідування і встановили, що до падіння малазійського "Боїнга" на Донбасі, що сталося влітку 2015 року, причетний російський генерал-полковник, головний інспектор Центрального військового округу Росії Микола Ткачов.

Розслідування встановило, що Ткачов має позивний "Дельфін". А переговори "Дельфіна" з ще одним військовим з позивним "Оріон" у вересні 2016 року опублікувала очолювана Нідерландами Спільна слідча група, що розслідує катастрофу Боїнга. В перехоплених телефонних переговорах "Дельфіна" називають Миколою Федоровичем – так само звуть Ткачова.

Аби порівняти голос Ткачова із записаним на плівці" Дельфіном", The Insider взяв у генерала невелике інтерв'ю. Після чого Національний центр медіа-криміналістики в Університеті Колорадо і Литовський центр судової експертизи провели експертизу голосів, яка довела їхню ідентичність.

За даними розслідування, Ткачов пішов зі служби 2010 року. Перед цим він брав участь у першій та другій чеченських війнах і до звільнення командував однією з військових частин, яку було розформовано на початку вересня 2014 року. Після звільнення він працював головним військовим радником в Сирії до серпня 2012 року. Згодом став головним інспектором Центрального військового округу, а 2017 року очолив опікунську раду Єкатеринбурзького військового училища.

В інтерв'ю The Insider Ткачов заявив, що від 2012 року не залишав Єкатеринбурга та до України не їздив.

Спільна слідча група поки що не уточнює, яку саме роль у справі "Боїнга" відігравав "Дельфін", але зазначає, що разом із "Оріоном" вони є "ключовими фігурантами справи".

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий "Боїнг 777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Відео"Белінгкет" назвала ім'я відповідального за перевезення "Бука", з якого збили малайзійський "Боїнг"

Залиште свій коментар

Вибір редакції