Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Bellingcat встановила особу офіцера ГРУ Росії, який причетний до знищення MH17

Олег Іванніков займався транспортуванням озброєння бойовикам на Донбасі.

Офіцер Головного управління Генерального штабу Міністерства оборони Росії ( ГРУ) Олег Володимирович Іванніков із позивним "Оріон" причетний до падіння рейсу MH17 над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Такого висновку дійшли у спільному міжнародному розслідуванні під керівництвом Bellingcat.

Олег Іванников

Громадянин РФ народився 2 квітня 1967 року. Влітку 2014 року він прибув на окуповану частину Луганської області, де працював під прихованим ім'ям "Андрій Іванович Лаптєв" на посаді військового радника ватажків терористичної "ЛНР". Він координував і керував військовими діями російських бойовиків, проросійських сепаратистів і найманців із приватної армії "Вагнер". Іванніков також здійснював нагляд за постачанням та транспортуванням озброєнь через російсько-український кордон. Він виконував ці ж функції і під час падіння MH17.

переговори "Оріона"

В Україні він перебував принаймні до початку 2015 року. 

Крім того, саме "Андрій Іванович Лаптєв" був на посаді так званого міністра оборони та надзвичайних ситуацій в самопроголошеній Республіці Південна Осетія від 2006 до 2008 років.

"Висновки в цьому звіті вперше встановлюють пряму чи непряму участь високопоставленого російського військового офіцера в оперативній роботі на території України при знищенні лайнера", - йдеться у висновках.

У четвер, 24 травня, Міжнародна слідча група на спеціальній прес-конференції в голландському Бюнніке заявила, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс системи "Бук", використаний для запуску ракети, яка збила авіалайнер рейсу MH17, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади, підрозділу збройних сил Російської Федерації из міста Курськ. 

За словами президента РФ Володимира Путіна, висновки слідчих будуть визнані Москвою у разі участі росіян в процесі розслідування. Путін сказав, що російська сторона не знає, на підставі чого слідча група робить свої висновки, але обіцяє ставитися до розслідування "уважно і з повагою". 

Своєю чергою, заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила, що Україна використає проти Росії результати розслідування Міжнародної слідчої групи щодо катастрофи рейсу MH17 у Міжнародному Суді ООН.

ВідеоМіжнародна група розслідувачів показала ракету, яка збила "Боїнг" на Донбасі

Слідчі заявляють, що снаряд випустили з російської установки "Бук", привезеної в Україну під конвоєм російських автомобілів. Ракета була на балансі російської армії, а саме - курської 53 бригади проти-повітряної оборони. Фрагменти саме цієї ракети знайшли в тілах жертв, уламках літака та на місці його падіння.

Міжнародна група розслідувачів показала ракету, яка збила "Боїнг" на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції