Bellingcat встановила особу офіцера ГРУ Росії, який причетний до знищення MH17

Олег Іванніков займався транспортуванням озброєння бойовикам на Донбасі.

Офіцер Головного управління Генерального штабу Міністерства оборони Росії ( ГРУ) Олег Володимирович Іванніков із позивним "Оріон" причетний до падіння рейсу MH17 над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Такого висновку дійшли у спільному міжнародному розслідуванні під керівництвом Bellingcat.

Олег Іванников

Громадянин РФ народився 2 квітня 1967 року. Влітку 2014 року він прибув на окуповану частину Луганської області, де працював під прихованим ім'ям "Андрій Іванович Лаптєв" на посаді військового радника ватажків терористичної "ЛНР". Він координував і керував військовими діями російських бойовиків, проросійських сепаратистів і найманців із приватної армії "Вагнер". Іванніков також здійснював нагляд за постачанням та транспортуванням озброєнь через російсько-український кордон. Він виконував ці ж функції і під час падіння MH17.

переговори "Оріона"

В Україні він перебував принаймні до початку 2015 року. 

Крім того, саме "Андрій Іванович Лаптєв" був на посаді так званого міністра оборони та надзвичайних ситуацій в самопроголошеній Республіці Південна Осетія від 2006 до 2008 років.

"Висновки в цьому звіті вперше встановлюють пряму чи непряму участь високопоставленого російського військового офіцера в оперативній роботі на території України при знищенні лайнера", - йдеться у висновках.

У четвер, 24 травня, Міжнародна слідча група на спеціальній прес-конференції в голландському Бюнніке заявила, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс системи "Бук", використаний для запуску ракети, яка збила авіалайнер рейсу MH17, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади, підрозділу збройних сил Російської Федерації из міста Курськ. 

За словами президента РФ Володимира Путіна, висновки слідчих будуть визнані Москвою у разі участі росіян в процесі розслідування. Путін сказав, що російська сторона не знає, на підставі чого слідча група робить свої висновки, але обіцяє ставитися до розслідування "уважно і з повагою". 

Своєю чергою, заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила, що Україна використає проти Росії результати розслідування Міжнародної слідчої групи щодо катастрофи рейсу MH17 у Міжнародному Суді ООН.

ВідеоМіжнародна група розслідувачів показала ракету, яка збила "Боїнг" на Донбасі

Слідчі заявляють, що снаряд випустили з російської установки "Бук", привезеної в Україну під конвоєм російських автомобілів. Ракета була на балансі російської армії, а саме - курської 53 бригади проти-повітряної оборони. Фрагменти саме цієї ракети знайшли в тілах жертв, уламках літака та на місці його падіння.

Міжнародна група розслідувачів показала ракету, яка збила "Боїнг" на Донбасі

Залиште свій коментар