Береги київського Дніпра осипаються через незаконне намивання піску

Опломбовані земснаряди з намивання піску розміщені по всьому Дніпру. Екологи стверджують, що вони загрожують не тільки знищенням фауни, а й загрожують мостам.

Дніпро оточили пристрої для намивання піску - екологи б'ють на сполох. Землеснаряди вбивають річку, береги дніпровських островів осипаються. Більшість апаратів не мають дозволів на роботу.

Так, біля Південного мосту Києва, земснаряд, замість очищення дна, нишком намивав пісок для бетонного заводу неподалік. Робітники не зважали ні на нерест – у цей час закон забороняє працювати на річці, ані на шкоду для самого Дніпра.

На одній з ділянок річки глибина за підводними картами має бути 3 метри. Але через земснаряди вона вже сягнула 20-ти з лишком-ти. Фактично – це перетворило дно на мертву зону, б'ють на сполох экологи.

У свою чергу природозахисники стверджують, що знищена підводна фауна - це лише "квіточки". Куди страшніші хаотичні 25-ти 30-ти метрові ями під водою - зовні їх не побачити, а от шкода від них упадає в очі відразу.

"Це і обвали берегів, і зсуви ґрунту. І невідомо, як ці ями вплинуть на міст" - наголошують вони.

Острів Великий – інша жертва земснарядів. Йому, у прямому сенсі, вибивають ґрунт із-під ніг. За останні 20-ть років Великий поменшав на третину. Земснаряди тут проходять через весь острів. Їх встановили нібито для очищення дна, однак екологи з'ясували, що пісок із дна продавали бетонному заводу неподалік. Дозволу на них немає.

За припущенням, оборудку розпочали, бо бетонний завод кілька тижнів тому втратив ліцензію на намиття піску.

На заводі ситуацію коментувати відмовилися. А от компанія, що чистить дно, пообіцяла спростувати звинувачення. Щоправда, екологи зі свого боку пообіцяли, що на старому місці земснаряди не працюватимуть.

Нині столичну частину Дніпра "прикрашають" 14 опломбованих земснарядів. Юристи додають, що жоден не мав усіх дозволів на намиття піску. Збитки для природи оцінюють у мільйони гривень, але проти жодного порушника кримінальної справи так і не порушили.

Читайте також:

На Азовському морі масовий мор риби, зібрали вже більше 23 тонн

У Голосіївському районі Києва на березі озера виявили сотні мертвих риб

У Києві у 2011 році побудують автомобільний тунель під Дніпром

ВідеоДніпро оточили пристрої для намивання піску

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: