Березовський попередив Україну про військову агресію Росії

Російський олігарх впевнений, що РФ буде постійно намагатися вплинути на Україну, причому може навіть вдатися до збройного захоплення Криму.

Борис Березовський
Борис Березовський
Опальний російський олігарх Борис Березовський не виключає, що Росія вдасться до військової агресії проти України.

Про це він заявив, відповідаючи на питання, як РФ буде впливати на Україну після січневих президентських виборів.  На переконання Березовського, росіяни за своєї нинішньої влади обов'язково будуть намагатися підпорядкувати собі Україну.

Підпорядкування, на думку бізнесмена, може відбуватися в трьох напрямках - політичному, економічному та військовому. Четвертий шлях підпорядкування - інтелектуальний - виключений, тому що Росія протягом усієї своєї історії ніколи не домінувала інтелектуально у світі, відзначив Березовський.

Говорячи про військову агресію, він наголосив, що Росія вже має успішний досвід війни у Грузії, коли була відвойована частина її території - Абхазія та Північна Осетія. Далі Росія може спробувати якщо не політичним і не економічним, то військовим шляхом захопити Севастополь і Крим, наголосив олігарх.

Він також висловив переконання, що за нинішньої російської влади, яка веде свою державу шляхом "варварства", в україно-російських відносинах не буде нічого доброго. Так буде продовжуватися, поки "Росія буде залишатися на околиці цивілізації з печерним поглядом на світ", і весь цей час РФ буде агресивною.

Разом із тим, Березовський наголосив, що російська влада змінила тактику впливу на вибори в Україні. Тепер немає прямого тиску, як це було на минулих виборах, але включений величезний фінансовий ресурс.

Фінансування вигідних Кремлю кандидатів, за даними Березовського, ведеться через російські компанії, які закріпилися на українському ринку. Як вважає олігарх, далі піде тиск, у тому числі через Захід. Найбільш оптимальним варіантом президента для Кремля, за його словами, є лідер ПР Віктор Янукович, але можливий варіант і домовленості з прем'єром Юлією Тимошенко.

Крім того, Березовський згадав про свою участь в  Помаранчевій революції 2004 року в Україні. На революцію, за словами олігарха, він витратив близько 50 мільйонів доларів. Березовський наголосив, що не шкодує про свої інвестиції на підтримку інститутів громадянського суспільства, оскільки в результаті революції Україна перестала бути васалом Росії.

Березовський, у той же час, наголосив, що має претензії до нинішніх помаранчевих лідерів. Зокрема, його не влаштовує той факт, що українські демократи не виконали принципових обіцянок, які давали народу, в тому числі не розкрили злочини, що здійснювалися попереднім режимом.

Крім того, в Березовського претензії до українських лідерів з приводу того, що вони не розслідували факти фальсифікації виборів, які були визнані судовими інстанціями України. Незважаючи на це, "Янукович і компанія" не тільки не сидять у в'язниці, але і йдуть на вибори, зазначив Березовський.

Також демократи, на думку олігарха, винні в іншому злочині перед українським народом - в тому, що не було до кінця розслідувана справа про отруєння Віктора Ющенка.

 "Найголовніше - те, що демократи, які прийшли до влади, виявилися гутаперчевими. Виявилося, що у них немає волі відстоювати свободу і незалежність України", - наголосив Березовський. Разом із тим, він висловив повну згоду з ідеологічними принипами президента Віктора Ющенка.

Березовський додав, що він більше не буде підтримувати фінансово політичних лідерів України, але залишить їм моральну підтримку.

Нагадаємо, раніше Березовський звинувачував у причетності до отруєння Ющенка нинішнього прем'єра РФ Володимира Путіна та його оточення.

Олігарх неодноразово висловлював обурення, що справа про отруєння тодішнього кандидата в президенти досі не розкрита.

Читайте також:

Березовський звинуватив Путіна в отруєнні Ющенка

Березовський вважає, що в скандал з педофілією його втягує ФСБ

Березовський отримав подяку від Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: