Березовський: я хотів зробити Тігіпка президентом, а Тимошенко прем’єром

На думку Березовського, Тігіпко, який посів у першому турі виборів третє місце, мав усі шанси в другому турі перемогти Віктора Януковича.

Опальний російський олігарх Борис Березовський незадовго до другого туру президентських виборів у 2010 році намагався реалізувати схему, завдяки якій президентом міг стати Сергій Тігіпко, а Юлія Тимошенко зберегла б прем'єрський пост.

Для цього вона повинна була знятися з виборів. Але відмовилася. Водночас, на думку Березовського, Тігіпко, який посів у першому турі третє місце, мав усі шанси в другому турі перемогти Віктора Януковича. Про це олігарх розповів виданню "Сегодня".

"За законом України, якщо людина знімає свою кандидатуру, то кандидатом у президенти стає той, хто посів третє місце. З цією пропозицією я і вийшов. Особисто я не зустрічався з Тимошенко. Я передав свою пропозицію через дуже шановану людину, яку весь світ добре знає, але не хочу говорити, хто це (за даними "Сегодня", це член палати лордів Великобританії). Він приїхав в Україну, зустрівся з Юлією Володимирівною, намагався переконати її", - пояснив Березовський.

"Звичайна політична угода, при якій, заради інтересів України, Тігіпко стає президентом, а вона зберігає пост прем'єра. Далі вони могли домовитися, що якщо реалізують програму, яка влаштовує український народ, то через п'ять років вони можуть помінятися ролями: Тимошенко - президент, а Тігіпко - прем'єр, тим паче, що він банкір, у нього є досвід. Абсолютно розсудлива була ідея. Але Юлія Володимирівна показала, що не інтереси України вищі, а вище її особисті претензії на владу. Вона забунтувала. Сказала, що це - провокація. Що їй заважають добитися того, про що вона мріяла усе свідоме життя", - додав він.

На запитання, які цілі переслідував олігарх, намагаючись реалізувати свій план, Березовський відповів: "Я не намагався ніяку Юлію Володимирівну рятувати. Я намагався допомогти продовжити ті реформи, які почалися з "помаранчевої революції". На той момент я вважав, що якщо прийде Янукович, то це буде регресія. Я вважав, що поява нового, свіжого, незабрудненого Тігіпка - це і є очікування основної частини людей в Україні".

За словами Березовського, Тігіпко не був в курсі його планів: "Було б некоректно обговорювати це з ним, не обговоривши спочатку з нею. План був таким: вона приймає пропозицію, потім цей же політик розмовляє з Тігіпком".

Хоча цей план не спрацював, Березовський не сильно розчарувався в нинішній політиці України: "Янукович зразка 2009 року абсолютно інший, ніж зразка 2004 року. За цей час в нації змінилося все, він же не може йти проти переважної більшості людей, свідомість яких, безумовно, сильно змінилася за 5 років, і в цьому заслуга Ющенка. Вічна йому слава". На питання, які зараз в олігарха відношення з українськими політиками, він відповів: "Я ні з ким не спілкуюся".

У БЮТ факт подібних переговорів не підтвердили. "В мене немає таких відомостей, і я не вважаю за необхідне коментувати фантазії Бориса Абрамовича. Я пропоную для більшої об'єктивності зайнятися аналізом того, що Березовський наговорив про Януковича", - зазначив радник Тимошенко Олег Медведєв.

Читайте також:

Березовський: Ющенко виявився слабаком і зрадником

Березовський заявив, що Мельниченко працює на ФСБ

Березовський обурений тим, що "окраїнний народ" обрав Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: