Берлусконі: наша мета - не пропускати газогін через Україну

"Газпром" і Eni підписали меморандум про співпрацю у будівництві газогону в обхід України. Берлусконі та Мєдвєдєв задоволені.

Мєдвєдєв та Берлусконі
AFP
Мєдвєдєв та Берлусконі на зустрічі в Римі, 3 грудня
Російський "Газпром" та італійська Eni підписали меморандум про співпрацю у будівництві газогону "Південний потік", призначеного для постачань палива з Росії до Європи в обхід України.

Документ глави компаній підписали 3 грудня в Римі у присутності президента РФ Дмитра Мєдвєдєва та італійського прем'єра Сильвіо Берлусконі.

Берлусконі позитивно оцінив співпрацю між Італією і Росією в газовій сфері. "Ми збираємося повністю реалізувати проект "Південний потік", - заявив він.

"Наша мета - не пропускати газогін через територіальні води України. Нам вдалося переконати Туреччину для того, щоб провести газогін через її територіальні води", - наголосив Берлусконі.

При цьому він додав, що ні Рим, ні Москва не збираються змагатися з іншими газовими проектами, навіть з Nabucco.

"Нам важливо, щоб надійні постачання газу здійснювалися з Росії", - зауважив прем'єр Італії.

Зі свого боку, Дмитро Мєдвєдєв сказав: "якщо ми його (проект) реалізуємо, я упевнений, всім буде добре. А у нас шанси його реалізувати блискучі".

В ухваленій у четвер угоді, зокрема, записано, що "Газпром" та Eni підтримують входження у проект французької компанії EdF. Тристороння домовленість буде підписана впродовж трьох місяців.

Газогін "Південний потік" потужністю до 63 мільярдів кубометрів на рік компанії мають намір запустити до 2013 року.

Труба пройде по дну Чорного моря з Новоросійська до болгарського порту Варна, далі дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії і Австрії. Обсяги інвестицій в проект оцінюються у 25 мільярдів євро.

Читайте також:

Росія домовилася з усіма учасниками "Південного потоку"

Транспортування газу в обхід України обійдеться Росії втричі дорожче

Європа не зможе обійтися без української ГТС

Росія запустила газогін до Південної Осетії в обхід Грузії

ВідеоВізит Мєдвєдєва в Італію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: