Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Італійський прем'єр хоче підтримати пропозицію Росії, щоб Європа сплатила 50% українського боргу за газ.

Голова італійського уряду Сільвіо Берлусконі звернеться до Європейського Союзу з пропозицією допомогти Києву з оплатою російського газу.

З такою пропозицією він збирається виступити на найближчій зустрічі ЄС. Як зазначив Берлусконі, ЄС може сплатити половину українського боргу.

"Росія каже, що не може виділити 5 мільярдів, які потрібні для того, щоб наповнити газові сховища України. І тому вона звернулася до Європи з пропозицією розділити навпіл ці витрати. На наступній Європейській раді я винесу цю пропозицію Російської Федерації з тим, щоб Європа турбувалася проблемою, яка стосується багатьох європейських держав, у тому числі й держав Східної Європи", - заявив Берлусконі.

22 травня на саміті РФ-ЄС в Хабаровську президент Росії Дмитро Мєдвєдєв запропонував Євросоюзу для забезпечення енергобезпеки подумати про надання синдикованого кредиту Україні. За його словами, допомогою Україні повинна займатися не одна Росія.

Мєдвєдєв заявив тоді, що в Росії є сумніви у платоспроможності Києва за газ, який необхідно закачати в підземні сховища (19,5 мільярдів кубометрів газу) вартістю понад 4 мільярди доларів.

Натомість радник українського прем'єра Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олександр Гудима впевнений, що Україна спроможна вчасно сплатити за газ.

На його думку, російська сторона зацікавлена в тому, щоб продати Україні 20 мільярдів кубометрів газу для закачування до сховищ, але при цьому хоче, аби ЄС взяв участь у фінансуванні закупівлі газу. "Вони шумлять, аби звернути увагу Європи - треба платити, інакше може повторитися січнева ситуація", - вважає радник Тимошенко.

Читайте також:

Москва боїться, що Україна не заплатить за газ, і вимагає гроші в Європи

Російські ЗМІ: Україні нічим розрахуватися за газ

"Газпром" дав "Нафтогазу" грошей і погрожує проблемами

Ющенко вимагає перегляду газових угод з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: