Без дотримання адаптивного карантину до кінця року від коронавірусу помруть 7 тисяч українців - Ляшко

Без дотримання адаптивного карантину до кінця року від коронавірусу помруть 7 тисяч українців - Ляшко

Фото: КМДА

Проте в МОЗ сподіваються, що що все ж смертність вдасться зменшити до 4 тисяч.

В Україні було прораховано 81 сценарій розвитку коронавірусної хвороби і цифра смертей могла сягнути 145 тисяч, проте зараз очікується, що до кінця року цифра буде в межах 4 тисяч.

Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

«Якби ми не ввели у березні при поодиноких випадках реєстрації коронавірусної хвороби, то вже 25 квітня, за тиждень після Великодня, у нас би не вистачало ліжок у відділеннях інтенсивної терапії. Ми б не справлялись з потоком хворих і росла б смертність. Якщо ми ввели адаптивний карантин і будемо дотримуватись правил, в нас є 4 варіанти розвитку подій – коли сезонність відсутня і ми впроваджуємо карантині заходи не повністю і не досконало, ми можемо вийти на 7 тисяч померлих», - заявив Ляшко.

Він наголосив, що Україна все ж йде за сценарієм помірної сезонності, тобто влітку українці будуть хворіти і надалі, але і дотримуються карантинних заходів, тож очікують, що до кінця року жертвами коронавірусу можуть стати 4 тисячі осіб.

Фото: ТСН.ua

«Але цей показник може коливатись, якщо ми всі, спільними зусиллями зробимо все те, що прописано в  рекомендаціях МОЗ - бізнес виконає всі протиепідемічні норми, люди носитимуть маски, будуть дотримуватись дистанції і мити руки, в нас є шанс прийти в жовту-зелену лінію (2500 смертей до кінця року - ред)», - каже санлікар.

Тож Ляшко закликає задумуватись, якщо у транспорті чи у громадському місці захочеться зняти маску.

В Україні 18 червня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 34 063. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 800 випадків

Повʼязані теми:

Наступна публікація