Без ДПА, але із ЗНО влітку: у МОН розповіли, що чекає на цьогорічних абітурієнтів та школярів через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підсумкову атестацію для учнів буде скасовано.

В Україні через запроваджений карантин у зв'язку зі спалахом нової коронавірусної інфекції COVID-19 будуть зміщені дати проведення ЗНО, а державну підсумкову атестацію планують взагалі скасувати. Також може бути перенесено терміни вступної кампанії.

Про це заявила тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій 26 березня під час онлайн-брифінгу.

Так, зовнішнє незалежне оцінювання через пандемію коронавірусу в 2020 році школярі будуть складати влітку. Але точні дати його проведення залежатимуть від закінчення карантину в Україні.

"Варіант закінчення навчального року для 11 класів. Якщо ми повертаємося за шкільні парти у травні, це буде означати, що тоді ж буде відбуватися пробне ЗНО, а основна сесія зовнішнього незалежного тестування розпочнеться орієнтовно після 20 чисел червня", - прокоментувала Любомира Мандзій.

У ситуації, якщо ж карантин в Україні буде подовжено і школярі зможуть повернутися до навчання лише у червні, то Міносвіти переконує, що також зможе організувати проведення ЗНО до старту основної сесії. Але, у разі, якщо тестування розпочнеться у середині серпня, то вся процедура ЗНО, зокрема отримання результатів, завершиться у середині вересня.

"Вступна кампанія до закладів вищої освіти закінчиться у середині жовтня", - сказала Любомира Мандзій.

Крім того, що стосується державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів у зв’язку з карантином її буде скасовано.

"Якщо ми говоримо про закінчення навчального року. Вас безперечно цікавить проведення державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів. Повідомляю що державна підсумкова атестація для учнів 4 та 9 класу буде скасована", - наголосила Мандзій.

Однак попри всі зазначені зміни, навчальний рік в Україні завершиться в передбачені законодавством терміни - першого липня. Втім, для випускників шкіл, як наголосила Любомира Мандзій, навчальний рік закінчиться після отримання ними документа про повну середню освіту.

"Завершення навчального року для випускників 11-х класів буде залежати від завершення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання", - пояснила Мандзій.

коронавірус в Україні, інфографіка 10:00 26 березня
ТСН.ua

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції