Без грошей та зі страхом жити на вулиці. Сотні українців опинилися заблокованими на Шрі-Ланці

Дата публікації
Перегляди
31к
Без грошей та зі страхом жити на вулиці. Сотні українців опинилися заблокованими на Шрі-Ланці

ТСН.ua

Міністерство закордонних справ визначило дати, коли забиратимуть туристів.

Близько п'яти сотень українських туристів після запровадження карантину через коронавірус залишилися заблокованими на Шрі-Ланці. Дехто з них зізнається, що більше жити там не можуть, адже просто закінчуються гроші.

В коментарі ТСН.ua одна із заблокованих туристок Юлія Ганюк розповіла, що перебуває на острові від 9 березня і вже кілька раз зверталася за допомогою до консулів.

"Там складають списки громадян на повернення уже мінімум 2 день. Окрім відповіді від посольства "ми прийняли Ваші дані" більше, наразі, жодної конкретної інформації немає.  Відкриті списки також не публікують, щоб можна було перевірити себе в них, - бідкається туристка. - Вчора з Коломбо на Київ мали летіти близько 100 українців. Їх не пустили на борт зі словами типу "Україна вас не прийме на кордоні, тому ми вас не пустимо на борт".

Українці застрягли на Шрі-Ланці

Українці застрягли на Шрі-Ланці

Жінка розповіла, що після інциденту сторона туроператора, яка приймає, розселила цих українців у тих же готелях, в яких вони жили, за рахунок самих туристів "за демпінговими цінами". Однак, як саме буде розвиватися ситуація, невідомо.

Інші туристи також скаржаться на складну ситуацію і говорять що в декого закінчуються кошти і їх виселяють з готелів.

"Люди не знають, що їм далі робити і до кого звертатися  Їх виселяють з готелів і скасовують рейси додому  У декого нема коштів на інший готель чи на продовження перебування в готелі.  В основному це "пакетні" туристи", - говорить Інна.

Своєю чергою згідно з розпорядженням Кабміну рішення про здійснення або скасування рейсів в Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в ці дні ухвалюють винятково авіакомпанії, виходячи з завантаженості рейсу, а також політики країни, під прапором якої літає авіакомпанія. Тобто аеропорт приймає рейси і українці фактично можуть повертатися додому.

Туроператори своєю чергою переконують, що роблять все для вирішення проблеми. Так, Join UP визнає, що поки можливості евакуювати туристів з низки країн не знайшли.

"1768 наших туристів перебувають зараз в інших країнах – на Шрі-Ланці, Кіпрі, Мальдівах, в ОАЕ, Таїланді, Індонезії тощо. На превеликий жаль, у зв’язку із тимчасовим закриттям Україною авіасполучення з 17 березня 2020, ми не можемо власними силами повернути цих туристів додому так швидко, як хотілося б. Для евакуації цих людей наразі розробляється план дій за участю авіакомпаній і компетентних державних інституцій: Міністерства закордонних справ України, Мінінфраструктури України, Державного агентства України з туризму та курортів. Хочемо нагадати про важливість тримати зв’язок із вашими турагентами і готельними гідами, а також із консульськими службами країни вашого перебування", - йдеться в повідомленні компанії.

Теж саме ТСН.ua повідмили й агенстві TPG. Мовляв, ведуть перемовини з українською владою і разом із МЗС розробляють план, як забрати українців додому.

Своєю чергою в українському зовнішньополітичному відомстві повідомили, що роблять все можливе, аби кожен міг повернутися.

"Посольство України в Індії зараз домовляється, щоб дозволили політ до України рейсами, запланованими на 18, 20 та 21 березня. Консул України вилетить на Шрі-Ланку найближчим часом та координуватиме повернення українців додому. Державне агентство України з туризму та курортів і туроператори України узгоджують алгоритм взаємодії з планового повернення громадян додому", - говорять там та обіцяють додатково інформувати українців про можливі шляхи повернення щойно відповідні рішення будуть ухвалені.

До уваги громадян України, які “застрягли” на Шрі-Ланці. МЗС України робить все можливе, щоб кожен міг повернутися...

Опубліковано Коронавірус у світі - оперативно від МЗС України Вівторок, 17 березня 2020 р.

Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.