Без Хаулі, Графа й Ангела. В Україні можуть заборонити давати "дивні" імена дітям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку Кулеби, неординарне ім'я може призвести до цькування.

Називати "дивними" іменами новонароджених малюків батькам може заборонити держава. Втрутитися в цей процес має право уряд, адже подібні бажання українців можуть призвести у подальшому до цькування з боку однолітків дитини.

Про це у своєму Facebook написав уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. 

"Кожен батько і мати хоче, щоб його дитина була особливою. Проте батьки мають пам’ятати про власну відповідальність, яка на них покладена. Зокрема, й у виборі імені для дитини", - заявив дитячий омбудсмен.

Кулеба висловився проти того, щоб "ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків "виділитися". Як приклад він навів ряд країн, в яких вважають, що дорослі повинні усвідомлювати, що ім’я може вплинути на подальше життя дитини.

Зокрема, у Франції законом заборонено називати дитину "Нутела". Там суд порахував, що таке ім’я суперечить інтересам малюка, оскільки може привести до булінгу. Аналогічна ситуація з іменем "Strawberry".

Крім того, у Мексиці в штаті Соноре від 2014 року існує перелік дитячих імен, якими батьки не мають права називати свою дитину. За словами Кулеби, такий список розроблено, аби захистити неповнолітніх від подальшого знущання і переслідування.

Також у Данії є список із 7000 схвалених імен. Але, якщо батьки бажають назвати немовля якимось оригінально, для цього треба отримати спеціальний дозвіл у Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви.

"Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть. І в українському законодавстві немає обмежень на вибір імені дитини. Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе, зневажливе ім’я, держава має втрутитися", - підсумував Кулеба.

ІМ’Я ДИТИНИ З огляду на те, що часом точаться дискусії навколо того, як батьки можуть називати свою дитину, хочу...

Опубликовано Микола Кулеба Среда, 5 февраля 2020 г.

Нагадаємо, упродовж 2019 року у столичних пологових будинках свідоцтво про народження отримали 32 634 немовляти. Серед найпопулярніших імен, які кияни давали своїм новонародженим діткам, у 2019 були Соломія, Варвара, Олександр, Матвій, Марк.

Також за бажанням батьків дітей називали й рідкісними та незвичайними іменами. Наприклад, дівчаткам у столиці батьки давали імена: Ореста, Фрота, Аннаель, Влана, Агата, Глафіра, Гєрда, Фіона, Фея. А для хлопчиків: Фелікс, Савватій, Ангел, Дімітр, Ілай, Спартак. 

Відео Як українці називали дітей у 2019 році: Мін’юст оприлюднив список популярних імен

До довгого переліку потрапили як Анастасії і Дмитрики, так і рідкісні - Хауля або Стратон. Які імена ми обираємо та в чому секрет тенденції на оригінальні імена - вивчала ТСН.  

Як українці називали дітей у 2019 році: Мін’юст оприлюднив список популярних імен

Залиште свій коментар

Вибір редакції