Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Без каяття. Київський патріархат оприлюднив копію скандального листа патріарха Філарета до РПЦ

1 грудня глава УПЦ КП пообіцяв усе пояснити на прес-конференції.

В Інтернет виклали копію листа глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета до глави Російської православної церкви патріарха Кирила та єпископату РПЦ. Це послання спричинило скандал. Москва заявила, що Філарет ніби просив вибачення і примирення, "відновлення євхаристійного та молитовного спілкування" і про скасування всіх рішень у відношенні до нього та УПЦ КП.

"Лист завершується словами: "Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім", - розповіли в РПЦ.

В УПЦ КП таку заяву категорично заперечували. Речник церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій заявив, що "ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень такого змісту не направляв, не направляє і направляти не буде". За його словами, заява про лист Філарета – "провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності".

Увечері 30 листопада на сторінці у Facebook керуючий Чернігівською єпархією УПЦ КП Євстратій Зоря виклав фото листа патріарха Філарета, датований 16 листопада 2017 року. Він додав п'ять основних тез до цього листа:

"1. Лист написаний на прохання з МП, щоби бути підставою на Соборі відновити можливість молитовного єднання. На жаль, цю можливість Собор відкинув.

2. Лист написаний з дипломатичним бажанням врахувати "лице" адресата, щоби він міг зберегти його. На жаль, адресат не побажав врахувати нічиї інтереси, крім власних.

3. Йдеться про те, щоби РПЦ "вменила яко не бывшие" всі рішення, які їй перешкоджають спілкуватися з УПЦ КП. Тобто щоби визнала їх не дійсними від початку. Патріарх Філарет анафеми і відлучення ніколи не визнавав і не визнає, тому його вони не хвилюють. Ті, кого це хвилює, - нехай шукають спосіб, як їх скасувати.

4. Патріарх не має приводу "каятися перед РПЦ", бо він не винний ні в чому з того, в чому його винуватять. А прощати і просити прощення особисто – обов'язок кожного християнина.

5. Патріарх Філарет як Предстоятель Церкви є співбратом усім іншим Патріархам і Предстоятелям. Навіть якщо вони ведуть себе не по-братськи".

лист Філарета
Facebook/Євстратій Зоря

Завтра, 1 грудня, після обіду в Києві відбудеться прес-конференція патріарха Філарета, на якій він "розповість про діалог з РПЦ щодо визнання автокефалії Української Церкви".

Нагадаємо, що 30 листопада на засіданні Архієрейського собору РПЦ глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій попросив підкреслити особливий статус Української православної церкви Московського патріархату в статуті РПЦ.

Зазначимо, що у Верховній Раді лежить кілька так званих церковних проектів. Законопроект №4511 "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, що визнана Верховною Радою країною-агресором" може діяти лише на церкви з центром у Росії. Якщо Архієрейський собор переніс керування УПЦ МП в Київ, вплив закону на релігійну організацію опиняється під питанням. Парламент мав проголосувати його навесні 2017 року, проте закон зняли з порядку денного через небажання нардепів втручатися у справи релігії.

Водночас інший законопроект №5309 ще чекає на перше читання. Ним пропонується внести зміни до назв релігійних організацій, які входять до структури іншої релігійної організації, керівний центр якої розташований у державі, яка визнана країною-агресором.

Залиште свій коментар

Вибір редакції