У ДСНС відзвітували про радіаційний фон в Україні після вибуху в РФ

У ДСНС відзвітували про радіаційний фон в Україні після вибуху в РФ

Фото: ТСН.ua

Відстеження перевели на посилений режим.

Радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через вибух на ракетному полігоні в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області РФ. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Надзвичайники наголосили, що вимірювання проводилися у період від 10 до 18 серпня і змін радіаційного фону не зафіксовано.

"За прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей. Тож, радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності з почащеним виконанням радіометричних вимірювань", - йдеться у повідомленні.

#АКТУАЛЬНО Друзі, без паніки! Результати радіометричних вимірювань в період з 10 по 18 серпня свідчать про те, що...

Опубліковано ДСНС України Вівторок, 20 серпня 2019 р.

Вимірювання потужності експозиційної дози проводили чотири рази на добу, атмосферні випади – щоденно, а відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі - щодоби по 12 годин. Ніяких змін виявлено не було.

До режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької та Одеської областей.

Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація