У ДСНС відзвітували про радіаційний фон в Україні після вибуху в РФ
Відстеження перевели на посилений режим.
© ТСН.ua
Радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через вибух на ракетному полігоні в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області РФ. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Надзвичайники наголосили, що вимірювання проводилися у період від 10 до 18 серпня і змін радіаційного фону не зафіксовано.
"За прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей. Тож, радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності з почащеним виконанням радіометричних вимірювань", - йдеться у повідомленні.
Вимірювання потужності експозиційної дози проводили чотири рази на добу, атмосферні випади – щоденно, а відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі - щодоби по 12 годин. Ніяких змін виявлено не було.
До режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької та Одеської областей.
Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".
Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.
Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.
Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.
В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів–вона, зокрема, зачепила територію України.