Без прапорщиків, рядових та мічманів. Зеленський підписав закон про нові військові звання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні з’явиться нове звання - "рекрут".

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає зміни в назвах військових звань та поділі сержантського та старшинського складу.

Згідно з законом, низка старих військових звань будуть скасовані та запроваджені нові. Зокрема, замість "прапорщика, старшого прапорщика" з'являться "штаб-сержант" та "майстер-сержант", замість "старшини" - "головний сержант", замість "рядового" - "солдат".

У ЗСУ додається нове тимчасове звання - "рекрут", яким називатимуть людей на випробувальному терміні військової служби за контрактом до прийняття присяги.

Водночас у званнях Військово-морських сил "мічмана" замінили на "штаб-старшину", а "старшого мічмана" - на "старшого майстер-старшину".

До того ж закон передбачає зміну назви "полк" на "бригаду". 

Ще одним нововведенням стала вимога до військових додавати перед назвою посади слово "пан", "пані", звертаючись до міністра оборони України та його заступників, а також до курсантів військово-навчальних закладів, які не мають військових звань сержантського і старшинського складу.

На думку авторів закону, його ухвалення дасть змогу:

  • удосконалити порядок виконання військового обов'язку громадянами України;
  • реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ;
  • забезпечити відповідність звань еквівалентній колонці NATO Code згідно із STNAG 2116;
  • створити додаткові мотиваційні чинники для проходження громадянами військової служби за контрактом;
  • сприяти переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком армії західноєвропейського зразка.

Зазначимо, закон набирає чинність від дня опублікування, лише пункт про військові звання начальників почне діяти через 10 місяців після опублікування.

Відео Найвище військове звання в Україні присвоїли голові Держприкордонслужби Петру Цигикалу

Погони з великою зіркою він отримав з рук президента Петра Порошенка, який прилетів у Головний  центр підготовки особового складу прикордонників на гвинтокрилі. Генерал Армії - звання, яке за всі роки Незалежності отримали лише 19 військових найвищого рангу. Також генеральські звання отримали двоє заступників Голови Держприкордонслужби. І найвищу нагороду - Зірку героя України - посмертно - вручили доньці загиблого Ігоря Момота.  

Найвище військове звання в Україні присвоїли голові Держприкордонслужби Петру Цигикалу

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в структурі Міністерства оборони створять військову поліцію. А до кінця року систему керівництва силами оборони трансформують під стандарти НАТО. Також до кінця року Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб має створити концепцію об’єднаного реєстру ветеранів та розробити проєкт технічного завдання платформи "Е-ветеран".

Залиште свій коментар

Вибір редакції