Без пріоритетних груп: в Україні розпочинають вакцинувати від коронавірусу всіх охочих

Без пріоритетних груп: в Україні розпочинають вакцинувати від коронавірусу всіх охочих

Фото: УНІАН

В країні поступово збільшуються темпи вакцинації.

В Україні наступного тижня почнеться п'ятий етап вакцинації від коронавірусу, коли щеплюватимуть всіх охочих від 18 років.

Про це 16 липня на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Наступного тижня стартує п’ятий етап вакцинальної кампанії, коли щеплювати почнуть усіх бажаючих від 18 років. Найближчим часом, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, очікується постачання значних обсягів вакцин до України – 8 млн доз до кінця липня. Це дає надію на масштабування кампанії з вакцинації", - написав він.

На переконання Радуцького, потенціал створеної за останній час мережі (500 мобільних бригад, 1200 пунктів вакцинації та понад 200 центрів вакцинації) доволі високий, питання лише у бажанні українців.

Тепер, за його словами, лікарям доведеться працювати і з "інертною частиною суспільства", тому процедуру щеплення потрібно зробити максимально доступною та зручною, наприклад, розглянути можливість робити уколи в аптеках.

"У більшості великих міст працюють центри вакцинації. У невеликих населених пунктах відкривати такі центри не завжди доречно. На даний час Центр громадського здоров’я вивчає питання, чи доцільно проводити щеплення від "ковіду" в аптеках. Майже у кожному селі є аптека, і усі мешканці знають, де вона знаходиться. Якщо в аптечному пункті є необхідні умови (ширма, стіл, підключення до електромережі), то теоретично мобільна бригада (лікар та медсестра) можуть проводити щеплення і там", - наголосив Радуцький та додав, що сьогодні варто спробувати всі без винятку варіанти масштабування вакцинації. Ситуація вимагає екстраординарних дій та рішень, переконаний він.

Нагадаємо, раніше генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина заявив, що в Україні можуть запустити вакцинацію від коронавірусу в аптеках. Наразі це питання опрацьовується.

В Україні розпочалась активна вакцинація: невже люди почали довіряти вакцині

В Україні розпочалась активна вакцинація: невже люди почали довіряти вакцині

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація