Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Без супутніх патологій: у Харкові 23-річного хворого на СOVID-19 підключили до апарату ШВЛ

Без супутніх патологій: у Харкові 23-річного хворого на СOVID-19 підключили до апарату ШВЛ

У молодого чоловіка — стрімкий перебіг хвороби.

У Харківській обласній інфекційній лікарні рятують 23-річного пацієнта з коронавірусом. Молодого чоловіка, через важкий перебіг хвороби, підключили до апарату ШВЛ.

Про це в ефірі "Теми дня" на "Суспільному" розповів анестезіолог, консультант обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов.

"17 червня надійшов хлопець 23 років, взагалі без супутньої патології, з дуже стрімким перебігом і погіршенням стану, яке змусило нас за добу від надходження  перевести його на інвазивну штучну вентиляцію легень. І сьогодні (18 червня, — ред.) ми отримали підтвердження того, що у нього СOVID-19", — повідомив Корсунов.

За словами Володимира Корсунова, це перший випадок госпіталізації до відділення інтенсивної терапії пацієнта з СOVID-19 у такому віці без фонових патологій.

Одначе, додав лікар, у відділенні інтенсивної терапії лежать не лише літні люди. "Звісно, що це більша частина пацієнтів, понад 60 років або понад 50, але є і молоді пацієнти. У нас був пацієнт 28 років, який, на жаль, загинув, через те ще, у нього ще було фонове захворювання, лейкоз", — розповів анестезіолог.

За словами Корсунова, станом на ранок 18 червня у відділенні інтенсивної терапії перебувало 12 пацієнтів.

"У відділенні інтенсивної терапії пацієнти стали значно більш тяжкими. Якщо у нас на початку епідемії половина хворих знаходилась лише на оксигенотерапії, через маску, і не потребувала під'єднання до апаратів штучної вентиляції легень, то станом на сьогодні з 12 хворих 11 були під'єднані до апаратів штучного дихання. І ще по лікарні хворих, які отримують кисень, близько 30", — сказав Корсунов.

Збільшення кількості тяжких пацієнтів лікар пов'язує передусім зі зростанням нових випадків інфікування коронавірусом загалом.

"Відповідно, і відсоток хворих з тяжкими формами буде пропорційно зростати до загальної кількості хворих, у яких діагностують цю інфекцію. А, по-друге, мені здається, що на дошпитальному етапі лікарі дуже не допрацьовують. У них немає чи то інформації, чи то бажання...", — додав анестезіолог.

Нагадаємо, станом на ранок 19 червня в Україні виявили 34 984 випадки коронавірусу. Від початку пандемії померло 985 людей. За останню добу зафіксували 921 новий випадок, що є антирекордом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції