Без їжі та під конвоєм. Українських пенсіонерів не впустили до Ізраїлю та депортували додому

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У посольстві Ізраїлю спростували інформацію про неналежні умови перебування у міграційній в'язниці та сказали родичам, що з'ясують усі обставини.

У неділю, 19 листопада, двом українцям заборонили в’їзд до Ізраїлю та депортували до України.

Українка Яна, яка наразі проживає в Ізраїлі, розповіла ТСН.ua, що дідуся та бабусю одразу відвели на допит, де їм повідомили про депортацію.

Людмила та Василь Михальчуки купили у туроператора путівки до Ізраїлю на тиждень, аби побачити онуку та свою новонароджену правнучку. У них були оплачені усі необхідні послуги: квитки в обидва боки, готель на тиждень та страхування.

Українських пенсіонерів приїхали зустрічати до аеропорту дочка, онука і правнучка. Проте через три години після прибуття літака ніхто так і не вийшов, а їхні телефони не відповідали. Лише згодом з невідомого номера до онуки Михальчуків прийшло повідомлення від дідуся та бабусі, що їх не пропустили і повертають до України. Митники тимчасово помістили пенсіонерів до підвального приміщення. За словами Михальчуків, протягом перебування у підвалі аеропорту, їм не було надано лікаря, а також їх зовсім не годували і дали лише воду.

“Я їм телефонувала і ледве попросила їх до слухавки. Нам дали поговорити лише хвилину. Вони сказали, що їх там зовсім не годують. Проте у посольстві нам сказали, що їх годують тричі на добу, але це все зовсім не так. Бабуся мені каже, що їх не годували, вона плаче, каже дали хлібець і водичку. А у дідуся епілепсія і він перенервував дуже”, – розповіла Яна.

Донька Михальчуків – Оксана Поліщук – розповіла, що батьки лише хотіли побачити своїх онуків і повернутися додому, замість цього їх назвали мігрантами, забрали всі речі та телефони і закчинили у кімнаті, згодом їх перевезли до міграційної в'язниці.

“Ніхто не збирався залишатися в Ізраїлі, вони планували на тиждень туди полетіти. У них в Україні і господарство, і дім. Вони прилетіли онуку побачити та взагалі просто на море. Всі хотіли зробити такий подаруночок батькам на старості, аби вони море побачили”, – каже Оксана.

Пізніше митники заявили, що українців депортують через те, що у них в Ізраїлі проживають родичі, і вони розцінюють це як міграцію.

“Взагалі всіх зняли з літака, їх там було десь 19 людей. Там ніхто не знає ні російської, ні української. Батьків відвели до підвального приміщення, де вони сиділи. Мамі навіть не дали сумочку її з ліками. Їм сказали чекати і протягом трьох днів їх депортують до України. Лише потім ми дізналися в консульстві, що можна купити квитки за свій рахунок та відправити їх додому. Тому ми саме так і зробили, і вони 20 листопада вже прилетіли до України”, – додала донька Михальчуків.

Відео Видворити з країни без права повернення. Ізраїль планує депортувати 40 тисяч біженців

Під час перебування у кімнаті аеропорту у Людмили Михальчук дуже підвищився тиск, а у її чоловіка почався напад епілепсії.

“Згодом бабусі дали таблетки, але дідусь був окремо. У нього почався напад епілепсії, бабусю випустили до нього, вона почала допомагати. У нього піна з рота пішла, його трусило так, він навіть все забув, він бабусю потім не впізнав через такий сильний напад і перенапруження. А в міграційній службі нам не вірили, що у нього напад, вони його смикали, щоб він піднявся. Бабуся говорила, що його потрібно на бік покласти і гладити руки, а лікарі стояли і зовсім не розуміли, що відбувається. Їм так погано було, їх тільки водою і хлібом годували. Іншої їжі не було взагалі”, – розповіла онука Яна.

Своєю чергою, у посольстві Ізраїлю родичів запевнили, що всім надають триразове харчування і завжди міняють постіль у тимчасових камерах перебування.

“Але ж це неправда. Ми зв’язалися з мамою, нам дали поговорити одну хвилину, і вона сказала, що, окрім води, їм взагалі нічого не дали, і вони півдня сиділи у підвалі на стільцях і просто чекали, поки їх перевезли під конвоєм до іншого місця. В Ізраїлі ніхто не розуміє нашої мови. І батьків просто ніхто не розумів, вони просили лікаря, але його ніхто не викликав. Мама просила хоча б щоб їй поміряли тиск, але вони відмовили. Їх завели і зачинили у підвальному приміщенні аеропорту і ніхто з ними не розмовляв. В туалет там ходити нереально було. Мама сказала, що їх просто під конвоєм водили до вбиральні і з напіввідкритими дверима вони стояли над головою”, – додала донька Михальчуків Оксана.

ТСН.ua не вдалося отримати офіційний коментар у посольстві Ізраїлю в Україні, нами був відправлений інформаційний запит і наразі ми чекаємо на відповідь.

Поки невідомо, чи приходив посол до українців, але пенсіонери ні з ким не спілкувалися і до них ніхто не заходив. Родичі ходили до посольства Ізраїлю і писали скаргу, їм сказали “чекайте, розберемося”.

“Просто вони повинні були сказати все батькам, пояснити, що можуть бути депортовані через три доби, або можуть купити квитки швидше за власний рахунок, але ж вони не знали цього, і ми не могли зв’язатися з ними. Пізніше ми вже за свої кошти купили їм квитки, щоб вони, аби повернулися, але путівка вся, квитки назад, готель все згоріло”, – розповіла Оксана.

Вчора, 20 листопада, близько 17:30 пенсіонери повернулися з Ізраїлю без багажу. Всі речі залишился там і протягом трьох днів їх повернуть. Всі документи їм передала вже українська поліція.

“Батьки понад 30 годин сиділи на одній воді і таблетках. Вночі мамі дали трохи полежати на якомусь лежаку, але більше нічого не було, лише вода і все. Якщо вони не пускають, то хай не пускають до країни, ми ж нічого не кажемо, просто, аби нагодували їх. Вони вже похилого віку, погано ходять, а тут таке ставлення нелюдяне”, – додала донька пенсіонерів Оксана.

Залиште свій коментар

Вибір редакції