Перейти до змісту
Без їжі та ветнагляду: на Прикарпатті у лісгоспі потребують лікування безгосподарні бізони

Без їжі та ветнагляду: на Прикарпатті у лісгоспі потребують лікування безгосподарні бізони

Зараз ситуація критична - бізони захворіли. А оскільки вони нічийні, то й ліків для них не передбачено.

Бізони-привиди: уже кілька років вольєром Вигодського лісгоспу на Прикарпатті вештається пара бізонів та їхнє дитинча. Вони - єдині, хто залишився з великої зграї копитних, яких завезли туди незадовго до Майдану для полювання.

Документів на бізонів немає і їжі їм не виділяють, а тому, безгосподарні, вони годуються травою, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Приймати на баланс жодне відомство тварин не хоче. Зараз ситуація критична - бізони захворіли. А оскільки вони нічийні, то й ліків для них не передбачено.

"Привозили вночі, машини, схожі на фури. Відкривався трап і вони всі вискакували, - згадує провідний районний мисливствознавець Анатолій Вертепний. - Тут олені, там бізони, тут муфлони. Документів ніхто ніколи не бачив - ні ветеринарних паспортів, ні довідок про їхнє походження. Ми навіть не знали, який їхній вік".

Тоді, у 2012-му році, разом з бізонами у лісництво потайки привезли понад пів сотні тварин. Хто і на чиє замовлення- лісники не знають. Тогочасний керівник лісгоспу запевняв - начебто для дитячої Лісової школи, втім, місцеві були переконані, що тварин готували для елітного полювання, тож під час Революції Гідності активісти випустили копитних у ліси.

"Сітки були порізані, тварини пішли в ліс. По дворах ходили олені з кульчиками у вухаха, пробували їх загнати назад - це не завжди вдавалося. Загнали - сітки знову порізали - вони знову пішли. Залишилися самі бізони", - додає пан Анатолій.

Відео У лісгоспі на Прикарпатті потребують лікування безгосподарні бізони

Бізони-привиди. Уже кілька років вольєром Вигодського лісгоспу на Прикарпатті вештається пара бізонів та їхнє дитинча. Вони - єдині, хто залишився з великої зграї копитних, яких завезли туди незадовго до Майдану для полювання. Документів на бізонів немає – вони безгосподарні та годуються травою. Бо ж їжі їм не виділяють. І приймати на баланс жодне відомство тварин не хоче. Зараз ситуація критична – бізони захворіли. А оскільки вони нічийні, то й ліків для них не передбачено.    

У лісгоспі на Прикарпатті потребують лікування безгосподарні бізони

Згодом Вигодський лісгосп отримав позов до суду від місцевих підприємців із вимогою повернути тварин або гроші за них. Обурені лісники аж до Верховного суду дійшли, у якому претензії підприємців визнав неправомірними.

Більшість тварин досі блукає у лісах. Чекають на вирішення своєї долі лише бізони - без відповідного утримання, ветнагляду та їжі.

"Оскільки вони не є на балансі нашого підприємства, ми не можемо виділити на них кошти - ні на харчування, ні на догляд", - пояснює головний лісничий Андрій Рак.

Підкормлюють бізонів, як можуть, здебільшого ті їдять траву. У лісгоспі кажуть: роками обивали пороги різних відомств з проханням вирішити долю бізонів. Відповіді не отримали.

"Ми аж в Харківській області знайшли благодійну організацію, яка готова взяти бізонів. Надіслали і вони, і ми свій лист у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів 15 липня", - зазначає пан Андрій.

Долею бізонів активісти, а згодом і посадовці, зацікавилися лише напередодні виборів, тоді як із Міністерства направили перевірку, яка виявила, що бізони - хворі.

"Висновок, який зараз сказали лікарі - що якщо ми їх будемо зараз транспортувати, то можемо втратити. Ніхто не хоче такими речами займатися. Це неправильно", - каже заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький.

У Міністерстві запевняють: до бізонів прикріпили ветеринарів, почали шукати екопарк, що візьме тварин.  Аж раптом нова несподіванка. Комісія з екоінспекції наклала на лісників штраф та зобов'язала позбутися бізонів до 9 грудня.

"Якби сам лісгосп виявив бажання передати цих тварин, то тут взагалі інспекції не потрібно. Вони просто актом прийому-передачі передають тій організації, яка взмозі їх утримувати", - наголошує в.о.начальника екологічної інспекції Карпатського округу Михайло Аврам.

Доки лікують тварин, лісники просять відомства узгодити між собою свої вимоги, бо ж протирічать одна одній. Та найбільше хвилюються через те, що після виборів про їхніх бізонів посадовці можуть знову забути.

Нагадаємо, понад 2 сотні різноманітних тварин безтурботно живуть на території ДП "Павлоградський хімічний завод", серед міжконтинентальних балістичних ракет, бочок неутилізованого ракетного палива та вибухівки. І не просто живуть, а збільшують свою чисельність. Цього літа малеча, наприклад, з'явилася у бізонів. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин