"Безглузді щеплення тим, хто перехворів": імунолог про помилки вакцинації і вирішення проблем поширення коронавірусу

"Безглузді щеплення тим, хто перехворів": імунолог про помилки вакцинації і вирішення проблем поширення коронавірусу

Фото: УНІАН

В Україні останні дні фіксують кілька сотен смертей від коронавірусу за добу.

За останні 10 днів 400 смертей від коронавірусу за добу в Україні стали звичними. У сусідній Польщі 954 смерті зафіксовано учора, 8-го квітня, не зважаючи на те, що щеплення отримали в кілька разів більше людей, ніж в нашій країні.

Про це у соцмережі розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторії іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.

Він зауважив, що у Польщі ввели вже 7 мільйонів доз вакцин, а 13% населення отримало хоча б одну дозу.

"При сьогоднішніх 1500 смертей / мільйон жителів, досягнутих Польщею, колективний захист може дати лише 30-40% охоплення щепленнями. Стратегічна помилка глобальної вакцинації - безглузді щеплення тим, хто перехворів. Скільки з 700 тисяч введених доз витрачено на них - невідомо. Виконавча влада останні дні зайняла позицію спостерігача. 10 тисяч інфікованих, 15 тисяч. А 20 тисяч можливо? Можливо. А 25 тисяч? Можливо. Самі розумієте, британський штам до нас добрався. Така позиція неминуче виллється в 20 тисяч доданих смертей в квітні", - написав Волянський.

На його думку, щоб не довести до ситуації, вказаної вище, потрібно забезпечити доступність безкоштовного тестування, контроль ізоляції інфікованих, мобілізацію епідеміологів.

Також необхідний адресний захист вразливих верств населення, забезпечення їх засобами захисту, посилення контролю за їхнім переміщенням.

"Соціальна допомога одиноким пенсіонерам, людям з інвалідністю. Адекватне лікування загострень хронічних захворювань. А вакцинація? Сьогоднішня вакцинація в Україні 1% населення дає тільки індивідуальний захист щепленим. Тому то невелика кількість вакцини, яка є, повинна бути віддана групам ризику", - вважає Андрій Волянський.

Нагадаємо, що же восени щеплення наявними зараз вакцинами може не мати сенсу.  Це пов'язано з тим, що навіть за невеликіої зміни білка, проти якого стимулюють векторні вакцини, може статися розбіжність антигену і антитіл, що зробить вакцину неефективною.

Новини України: коли пандемія коронавірусу в країні досягне свого піку 

Новини України: коли пандемія коронавірусу в країні досягне свого піку 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація