Безкоштовне штучне запліднення для киян

Київська міська рада виділила 2,5 млн. грн. для Київського центру репродуктивної та перинатальної медицини.

Немовля  (Фото: www.crmeggdonor.com)
Центр репродуктивної та перинатальної медицини стане першим у Києві закладом, де запліднюватимуть безкоштовно. (Фото: www.crmeggdonor.com)

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було ухвалено на сесії Київради 12 липня. Кошти виділено з метою введення об’єкту до експлуатації вже цього року.

Депутати міськради для забезпечення нормального функціонування центру дозволили збільшити Головному управлінню охорони здоров’я та медичного забезпечення штатну чисельність посад для цього медичного закладу на 24 одиниці (центр створюють на базі міського пологового будинку №4 в Оболонському районі). Зокрема, збільшено на 9 кількість посад на 6 – фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, на 7 – посад молодших медсестер з посадовим окладом в розмірі 458 грн.

Раніше, 24 травня, сесія Київської міської ради прийняла рішення про створення у столиці медичного центру, де безкоштовно проводитимуть штучне запліднення. Центр репродуктивної та перинатальної медицини вирішили відкрити на базі міського пологового будинку №4.

Згідно з офіційною інформацією КМДА, протягом 2006 р. у Києві зареєстровано 1 тис. 691 неплідну пару, з них жіночу безплідність зареєстровано в 1 тис 315 випадках, чоловіче – у 149, поєднане – у 224.

Загальна кількість сімей, які потребують лікування з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, – 550. Сьогодні запліднення за допомогою допоміжних репродуктивних технологій у столиці проводять лише комерційні структури.

Нині тривають роботи з підготовки відповідної документації для реконструкції приміщення на території пологового будинку №4, відбувається підбір кваліфікованого персоналу. Заплановано закупити сучасне обладнання, що використовують у світовій практиці.

Відкриття закладу відбуватиметься в три етапи: перший – організація приміщень, у яких фахівці займатимуться допоміжними репродуктивними технологіями, другий – облаштування приміщень для експериментальної технології, останній – організація індивідуальних пологових залів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: