Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Безкоштовні медичні послуги: що робити, якщо у лікарнях вимагають гроші

Безкоштовні медичні послуги: що робити, якщо у лікарнях вимагають гроші

Пацієнти мають право на безкоштовні послуги у медзакладах, які уклали угоди із НСЗУ.

Національна поліція України розслідує 9 випадків вимагання грошей з пацієнтів за обстеження, за які медичні заклади вже отримали гроші від свого власника та Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

Пацієнти мають право на безкоштовні послуги у медзакладах, які уклали угоди із НСЗУ. А програма медичних гарантій зросла до 31 послуги. Перелік безкоштовних послуг можна знайти на сайті НСЗУ. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, одеситка Юлія Таран і киянин Всеволод Некрасов між собою не знайомі, вони живуть у різних містах, але історії у них дуже схожі.

До одеського онкологічного диспансеру жінка звернулася із направленням на руках і розраховувала на безкоштовне обстеження. Але її ошелешили сумою в 4600 гривень.

Мама Всеволода пів року безкоштовно лікувалася у Києві. Але за чергове обстеження комп'ютерну томографію (КТ) попросили гроші. Платити двічі – спочатку податки, а потім за послугу, чоловік відмовився.

Перше, що зробив Всеволод Некрасов на шляху до безкоштовного КТ для мами - вивчив інформацію на сайті НСЗУ. Там зазначалося, з його слів, що Київський онкологічний центр отримав у квітні 23 млн грн, у травні 20 млн.

На цьому ж сайті, каже Всеволод, є також і інформація про кожну безкоштовну послугу, яку надає  певна лікарня.

І він, і одеситка Юлія не полінувалися і написали скарги до НСЗУ. Безкоштовне обстеження пацієнти отримали.

В Одесі ТСН запевнили, що то був просто технічний збій.

"Оскільки ми знаходимося на етапі реформування, він ще не завершений, то деякі моменти ще не прописані і самою НСЗУ. І для нас не є абсолютно зрозумілими. Тому поки для таких пацієнтів все вирішується в індивідуальному порядку", - повідомила завідувачка відділенням ентероскопічної та променевої діагностики Одеського обласного онкологічного диспансеру Іванна Сахарова.

Відео Поліція розслідує випадки вимагання грошей з пацієнтів за послуги, які мали би бути безкоштовними

Гроші за те, що мало бути безкоштовним. Національна поліція розслідує 9 випадків вимагання грошей з пацієнтів за обстеження, за які медичні заклади  вже отримали гроші від свого власника та Національної служби здоров'я України. Які саме послуги безоплатно доступні  пацієнтам та де можна дізнатися  інформацію про це - у сюжеті.  

Поліція розслідує випадки вимагання грошей з пацієнтів за послуги, які мали би бути безкоштовними

Лікування онкології одне з найдорожчих. Цього року фінансування диспансерів збільшено на 70%, кажуть в НСЗУ. І якщо за послугу, гарантовану державою, вимагають гроші, радять не поспішати  платити.

"Припинити візит і подати скаргу до НСЗУ. Ми зможемо з'ясувати, що саме відбувалося, з яких причин. Якщо лікар вимагає благодійного внеску, якщо це є причиною чи передумовою, щоб пацієнту була надана послуга, то це порушення. І таке порушення, якщо воно буде зафіксовано,  воно передається до поліції. У нас є такі випадки і вони частіше трапляються з веденням вагітності", - повідомила в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан.

Технічним збоєм пояснили відмову у безкоштовному обстеженні і в Києві. Мовляв, у мами  Всеволода було два направлення: від онколога та сімейного лікаря. Тому і не порозумілися.

"Якщо говорити однозначно чи вистачає грошей, чи не вистачає, то це важке питання. Не можна однозначно відповісти. По-перше, у нас ще мало досвіду роботи. По-друге, напевно, буде завжди позиція, що грошей не вистачає. Ми листуємося з департаментом, ми обговорюємо ці питання. Ми їх вирішуємо", - каже заступник головного лікаря Київського міського клінічного онкологічного центру Андрій Кондратенко.

Загалом лікарні можуть надавати і платні послуги. Але лише ті, що не входять до переліку безоплатних, гарантованих державою.Тарифи на них мають бути затверджені власником лікарні і  оплата має проводитися лише через касовий апарат.

Залиште свій коментар

Вибір редакції