Безмитний ринок збуту та прозорі умови торгівлі. Що принесе Україні угода з Канадою

11 липня країни підписали Угоду про вільну торгівлю.

У понеділок, 11 липня, між Україною та Канадою було підписано довгоочікувану Угоду про вільну торгівлю.

"Це надзвичайно важливий крок у розвитку української торгівлі, адже Канада — одна з найбільших демократичних індустріальних держав. Раніше обсяги торгівлі між Україною та Канадою були дуже невеликими, проте це потрібно терміново виправити. Розвинені канадські та українські сектори є взаємодоповнюючими, тому потенціал розвитку торгівлі — величезний", - йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку України.

Під час процесу підписання були присутні президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, який приїхав до Києва 10 липня.

Порошенко підкреслив, що документ передбачає не просто зняття тарифних обмежень, а чітке зобов'язання протягом 7 років зняти 99% бар'єрів у міжнародній торгівлі, повідомила прес-служба Адміністрації президента.

"Це є преференційний доступ для товарів походженням з території України та Канади відповідно. Це нові можливості для розширення ринків збуту товарів і прозорі умови торгівлі", - наголосив Петро Порошенко.

За словами президента України, угода відкриє доступ українським виробникам до системи державних закупівель Канади, а канадським - до системи держзакупівель в Україні. Крім того, угода стане ще одним інструментом у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Президент підкреслив, що документ передбачає не просто зняття тарифних обмежень, а чітке зобов'язання протягом 7 років зняти 99% бар'єрів у міжнародній торгівлі. 

Своєю чергою, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зауважив, що підписана Угода створить більш передбачувані умови торгівлі між країнами.

"Усуваючи тарифи та бар'єри майже на всі товари, ця угода піде на користь обом країнам та створить нові можливості, робочі місця, нові ринки для товарів і сприятиме поліпшенню рівня життя. Це дасть новий сплеск розвитку наших економік", - пояснив Трюдо.

угода Україна-Канада

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув у неділю, 10 липня, до України. Він прилетів не один, а із своїм старшим сином, 9-річним Ксав'єром Джеймсом. 

Перед зустріччю із президентом України та підписання Угоди Трюдо разом із сином відвідав пам'ятник жертв Голодомору та монумент Невідомому солдату.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: