Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Безневинні розваги чи серйозна небезпека: психологи розповіли, як Геловін впливає на дітей

Дітям із несформованою психікою радять не святкувати Геловін.

Геловінські вечірки стрімко молодшають у світі та Україні. Нині нікого не дивує костюм зомбі для немовляти, скелет чи Дракула для чотирирічних, мертві дівчата в крові та шрамах - у четвертому класі. У розпал геловінських перевдягань у вампірів, відьом та зомбі психологи попереджають батьків, усе може закінчитися нічними жахіттями чи психотравмою, яку доведеться лікувати у фахівця, і радять особливо поберегти дошкільнят, про це у сюжеті ТСН.19:30.

В Україні традиції Геловіна лише формуються. Саме тому психологи радять пояснювати малечі сенс цього свята. І зокрема, наголошувати на тому, що це - маскарад.

Дітям із несформованою психікою взагалі радять не брати участь у геловінських переодяганнях. Психологи попереджають, якщо дитина бодай трішечки боїться або є прояви її нестійкої психіки, краще відмовитися від таких свят, як Геловін.

"З цим святом активізується тема страху. Якщо вночі випустять страшного клоуна, дитина може потім боятися засинати. І тоді це не просто свято, а терапія до психолога", - каже фахівець.

Відео Як уникнути нічних жахіть та дитячих психотравм під час Геловіну: поради батькам

Нині нікого не дивує костюм зомбі для грудничка, скелет чи Дракула у 4 роки, мертві дівчата у крові та шрамах у четвертому класі. У розпал геловінських переодягань у вампірів, відьом та зомбі психологи батьків попереджають - усе може закінчитись нічними жахітями, енурезом чи психотравмою, яку доведеться іти лікувати до фахівця, і радять особливо поберегти дошкільнят.   

Як уникнути нічних жахіть та дитячих психотравм під час Геловіну: поради батькам

Психологи наголошують, що найкраще лікування дитячих страхів і травм, проводити час із дитиною, бути поруч. У разі, якщо зафіксували факт переляку, то слід одразу заспокоїти малюка.

Разом з тим, батьки, чиї діти вбралися на Геловін у химерні костюми відьмочки чи скелета, впевнені, що сучасне покоління важко чимось налякати. І пояснюють це впливом соцмереж і телебачення. Та й діти, обираючи собі костюми до свята, не приховують, що хотіли б більше крові, гриму. Так, п'ятикласниці розмазують руки блиском для губ, аби відтворити сліди крові на тілі.

"Це забавка. За десять років Геловін буде звичайним святом, просто розваги для дітей", - зазначають матусі.

Проте реалістичні костюми з фільмів жахів навіть на малюках, це не лише в Україні. Так, у США популярності набуває фотосесія тата з 11-місячною донькою в костюмі зомбі. Фото виклали в соцмережах, а родина пояснила, що так діти здобувають новий досвід і вчаться нічого не боятись.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції