Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Безногий комунальник із золотими руками вславився своєю роботою на Дніпропетровщині

Інваліда без освіти покликали на роботу, бо він найкращий з-поміж можливих бригадирів.

У маленькому селі Волоське на Дніпропетровщині живе та працює унікальний комунальник. Чоловік без ніг керує цілою бригадою та є взірцем надійності та якості робіт, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

50-річний Віктор Шмалько або по-простому "дядя Вітя" втратив ноги ще в юності через патологію судин. Протези він не любить, а от роботу обожнює. Він особисто прокладає колодязі, труби, копає траншеї, монтує помпи та ще й керує підлеглими. "Ніг нема – я не це не звертаю уваги", - зізнається інвалід. "Треба лізти в колодязь – він лізе. Треба копати – він копає. Робота його боїться, а не він роботи", - коментує активність бригадира екскаваторник. Сам "дядя Вітя" переконаний, що його не бояться, але поважають за вимогливість і принципи. "Сказав, що треба зробити – все! Кров із носу, але треба цю роботу зробити", - пояснює він.

ВідеоНа Дніпропетровщині 50-річний комунальник з інвалідністю керує бригадою та ліквідує аварії

У комунальну службу села Віктор прийшов рік тому. Спеціальної освіти не мав – на роботу керівник його запросив сам, бо усе село знало, що в інваліда золоті руки. "Це навіть по-друге. А по-перше, це божевільна відповідальність", - пояснив директор підприємства Юрій Манько. Робота "дяді Віті" складається з нарад і виїздів на об’єкти. Він вправно кермує автомобілем і вражає величезним будинком, зведеним власноруч. Вдома разом із жінкою інвалід стежить за худобою і городом. "Він за все брався і все в нього виходить", - каже дружина Світлана.

Ще унікальний комунальник виростив двох дочок, і вже має першого онука. Йому хоче передати увесь свій досвід – не так уміння прокладати труби чи копати колодязі, як здатність завжди вірити у себе. Бо це, вважає дядя Вітя, в житті головна передумова успіху.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції