Безпека України під загрозою

Рівень загроз економічної, фінансової і соціальної безпеки України доходить до критичного.


Такий висновок зробив Комітет Верховної ради з питань національної безпеки і оборони, який очолює Анатолій Гриценко.

Депутати зазначили, що це може мати вкрай негативні наслідки, зокрема призвести до поглиблення безробіття та загострення соціального становища, особливо в першому кварталі 2009 року.

Комітет вважає, що дії органів державної влади у цій ситуації є неадекватними, а десятки мільярдів гривень, які виділяє держава, витрачаються не за призначенням.

"На жаль, у багатьох випадках це безпорадні, нескоординовані дії, і ключове, що відзначили члени Комітету, - це вкрай обмежені, але значні державні ресурси, які вимірюються десятками мільярдів гривень, прямують не за цільовим призначенням і непрозоро", - сказав Гриценко.

Він додав, що члени Комітету наполягатимуть, щоб "законодавчо була визначена прозора процедура використання коштів як Стабілізаційного фонду, так і кредиту МВФ з іншими кредитами, які держава в цей складний період отримуватиме".

Члени Комітету прийшли до висновку, що гривні, які друкує Національний банк, замість того, щоб через схему рефінансування через комерційні банки доходили до підприємств і працювали над створенням робочих місць або збереженням існуючих, туди не доходять, а йдуть на валютний ринок і потім виводяться за кордон.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: