Безпорадні хворі на туберкульоз повзають до туалетів і помирають в моторошних палатах

Дата публікації
Перегляди
2967
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Безпорадні хворі на туберкульоз повзають до туалетів і помирають в моторошних палатах

У київському тубдиспансері розруха, ніби нещодавно була війна / Фото: Гроші

Тубдиспансери знаходяться у жахливому стані – у деяких навіть дверей немає.

Туберкульоз гуляє Україною і заразитися може будь-хто, а у Міністерстві охорони здоров'я тим часом офіційно звітують - епідемію подолано, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

"Україна не належить до тих 22 країн, де найбільший тягар туберкульозу", - каже перший заступник голови Державної служби соціальних захворювань Євген Ханюков.

Всі звикли думати, що туберкульоз є хворобою неблагополучних. Однак раз за разом паличка Коха спростовує цей міф. Нині підхопити туберкульоз може будь-яка людина.

Наприклад, Оксана їздить на власному авто, шкідливих звичок немає, відпочиває в елітних закладах. І саме в одному з таких елітних закладів вона підхопила цю страшну хворобу - заразилась через кальян.

Однак як можна подолати епідемію, коли Міністерство охорони здоров'я серйозно захворіло. Рахункова палата України оприлюднила цілу купу серйозних чиновницьких порушень саме у сфері боротьби з туберкульозом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських хворих на туберкульоз лікують простроченими пігулками від МОЗ

Оприлюднені порушення шокують. 80% будівель протитуберкульозних закладів не відповідають елементарним санітарним вимогам і знаходяться в аварійному стані. Чиновники розруху визнають, але вкотре сподіваються на неминуче покращення.

Тим часом в першому київському тубдиспансері розруха, ніби після війни. Як можна зупинити туберкульоз, якщо в тубдиспансерах навіть дверей немає.

І це головний протитуберкульозний заклад столиці. Хворі помирають в напіврозвалених палатах. Через відсутність інвалідних візків ті, хто не ходять, повзають в туалет самотужки. Бомж Микола майже рік живе на сходовій клітці між поверхами тубдиспансера.

Журналіст програми "Гроші" Денис Данько

Українські хворі на туберкульоз мусять помирати у моторошних диспансерах

Українські хворі на туберкульоз мусять помирати у моторошних диспансерах
Наступна публікація