"Безпрецедентне вторгнення". РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Московському патріархаті обіцяють не залишити без відповіді такий крок.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів (представників) в Україні як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді", пише у п'ятницю, 7 вересня, Інтерфакс.

"Призначення Константинопольським патріархом своїх представників-єпископів в Україні - без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі і Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України - є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського патріархату", - заявив глава синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, "такі дії не можуть залишитися без відповіді".

Нагадаємо, у п'ятницю Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтону, Канада.

Відео Остаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

У Стамбулі завершився Великий Архієрейський Собор, де обговорювали надання Україні автокефалії. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія і не висловлювали принципових заперечень. Тож, далі - остаточне ухвалення документів - на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні. Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника УПЦ КП Патріарха Філарета. 

Остаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

Днями у Стамбулі завершився великий архієрейський Собор. Українське питання на ньому було головним. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія надати автокефалію українській церкві і не висловлювали принципових заперечень. Далі - остаточне ухвалення докуметів на Священому синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні.

Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Патріарха Філарета. Від церкви Філарета відлучила Москва ще 20 років тому за те, що створив Київський патріархат.

Залиште свій коментар

Вибір редакції