Безпритульних дітей - у сім'ї

У Києві відкрився перший будинок для безпритульних дітей, заснований громадською організацією.

У Києві відкрився перший дитячий будинок, заснований громадською організацією. Центр захисту безпритульних дітей «Наші діти» відкрився за ініціативи німецько-польсько-українського товариства. Цей пілотний проект започаткований у рамках підтримки соціальних реформ у країнах Східної Європи. 

Безпритульних дітей -- у сім'ї
фото: www.nato.int

Його унікальність в тому, що вперше в Україні в якості експерименту уряд надав можливість опікуватися безпритульними дітьми громадській організації. У центрі постійно проживатиме до сотні безпритульних дітей - по восьмеро в сімейних групах, кожною з яких опікуватиметься наставник чи бездітна сімейна пара. Якщо діти порозуміються з дорослими, тоді товариство надасть такій сімейній парі житло та допоможе усиновити малюків. 

Це звична європейська практика, але досі в Україні подібний метод виховання безпритульних дітей не використовувався через забюрократизованість законодавства, розповіла засновниця товариства Барбара Марія Монгайм. Цей проект задумувався як створення рідної домівки для безпритульних дітей, а вилився у потребу змінити українське законодавство. На сьогодні, за законом, у реабілітаційному центрі дитина може перебувати лише дев’ять місяців. Товариство ініціює такий центр, де дитина перебуватиме стільки, скільки їй потрібно. Мінімум до 23 років.

Цей проект отримав підтримку уряду. Зараз у Кабміні узгоджуються положення проекту «Наші діти», який триватиме до 2011 року. Якщо експеримент буде вдалим, то такі центри відкриються по всій Україні.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: