Безсмертний: позбавити Бандеру звання Героя України неможливо

Позбавити звання Героя України людину можна, якщо вона притягнута до кримінальної відповідальності. Тому новообраний президент не зможе змінити рішення Ющенка щодо Степана Бандери.

Наступний президент не позбавить Степана Бандеру звання Героя України, заявив керівник Центрального виконавчого комітету "Нашої України" Роман Безсмертний.

"Такі речі неприпустимі, це неможливо. Такий сценарій може реалізуватися лише в одному випадку, якщо за кримінальним злочином за фактом нагородження особа притягається до відповідальності. У випадку зі Степаном Бандерою – це неможливо", – заявив він.

На переконання Безсмертного, хто б не став президентом України, він цього робити не буде. Безсмертний додав, що майбутній президент "буде продовжувати оцінювати позитивно заслуги і діяння тих героїв, які відстоювали будівництво Української незалежної держави".

Нагадаємо, що своє рішення про надання звання Героя Бандері Віктор Ющенко підтвердив на урочистостях на честь Дня соборності України 22 січня. У своєму виступі президент, зокрема, зазначив, що зробив те, чого "чекали мільйони українців і багато років". Пізніше прес-служба президента оприлюднила відповідний указ глави держави.

Перед цим протягом кількох років із вимогами присвоїти Бандері звання Героя України виступали низка націоналістичних партій і громадських організацій.

На це дуже бурхливо відреагували не тільки в Україні, але й за її межами.

Так польський Європейський центр геополітичного аналізу спільно з Міжнародним інститутом новітніх держав ініціює подання до Польського національного суду позову, основною вимогою якого буде визнання провідника ОУН Степана Бандери та командира УПА Романа Шухевича нацистськими злочинцями.

У Раді Федерації РФ називали дії президента України Віктора Ющенка ганебними. "Це просто стид і сором. Якби про це дізналися наші діди і батьки, то просто б перевернулися від обурення в своїх могилах", - заявив віце-спікер верхньої палати російського парламенту Юрій Воробйов, коментуючи надання звання Героя України Степану Бандері.

Раніше Партія регіонів заявила, що присвоєння звання Героя України провіднику ОУН Степану Бандері в День соборності "не сприятиме об'єднанню України".

Варто зазначити, що в жовтні 2007 року Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу. Це рішення викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві.

Читайте також:

Ющенко пояснив, що його приваблює в Бандері

Поляки в суді вимагатимуть визнати Бандеру нацистським злочинцем

В Росії надання Бандері звання Героя назвали ганьбою

Партія регіонів: звання Героя для Бандери розколює Україну
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: