Безсмертний розповів, як Україна виплачуватиме борг Білорусі

На думку посла в Україні в Булорусі романа Безсмертного в ситуації, що створилася слід шляхом переговорів прийти до взаємовигідного варіанту погашення боргу, який потрібно зафіксувати у відповідному міжнародному договорі.

Україна погодилася виплатити Білорусі 134 мільйони доларів для того, щоб розблокувати процес ратифікації українсько-білоруського договору про держкордон.

Про це заявив посол України в Білорусі Роман Безсмертний. При цьому він навів можливі схеми виплати боргу.

"Як спосіб виплати боргу розглядалися, по-перше, пільгові тарифи при перекачуванні і транспортуванні нафти і, по-друге, продаж електроенергії зі знижкою. Але Україною при погашенні боргу ці механізми не можуть бути використані, оскільки з української сторони в більшості випадків діють акціонерні або приватні суб'єкти господарської діяльності. Виходить, вони повинні сплачувати цей борг за рахунок власного прибутку? Навряд чи вони на це погодяться", - констатував Безсмертний

При цьому пряма оплата боргу з державного бюджету також представляється дипломатові малоймовірною.

"Україна як держава також не може вирішити це питання в середині року, так як необхідно вносити зміни до держбюджету. Малоймовірно, що парламент погодиться прийняти таке рішення в нинішньому важкому економічному становищі", - заявив Безсмертний.

На його думку, в ситуації, що створилася слід шляхом переговорів прийти до взаємовигідного варіанту погашення боргу, який потрібно зафіксувати у відповідному міжнародному договорі.

"Схоже, що ситуація вимагає підписання окремої міжурядової угоди, в якій був би прописаний механізм вирішення цієї проблеми. Очевидно, якщо вже сума боргу зафіксована в українсько-білоруських документах, доведеться її виплачувати. Коли і яким чином - це вже залежить від того, які будуть напрацьовані пропозиції", - констатував дипломат.

Раніше надзвичайний і повноважний посол України в Білорусі Роман Безсмертний заявив, що Україна визнала 134 млн доларів боргу перед Білоруссю.

Нагадаємо, договір про державний кордон між двома країнами був підписаний в 1997 році і в тому ж році ратифікований Україною. Білорусь же впродовж 13 років блокувала його ратифікацію, вимагаючи від Києва погасити борг українських господарюючих суб'єктів перед Мінськом, що накопичився до 1992 року. Київ зі свого боку відмовлявся визнавати за собою цей борг.

17 травня 2010 року президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон "Про ратифікацію Договору між Республікою Білорусь і Україною про державний кордон". Проте, ратифікаційні грамоти досі не передані Україні - знову-таки унаслідок держборгу Києва перед Мінськом.

Читайте також:

Україна визнала 134 мільйони доларів боргу перед Білоруссю

Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Соратник Ющенка став послом України в Білорусі

Україна піде на поступки Білорусі заради демаркації кордону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: