Бійки та стрілянина через землю в Криму

У Сімферополі через земельні суперечки сталися зіткнення між кримськими татарами та представниками будівельної фірми.

У Сімферополі на вулиці Балаклавській молоді люди, якими керував представник будівельної фірми "Олві-Крим", намагалися звільнити від будов землю, самовільно захоплену кримськими татарами.

Бійка у Криму
УНІАН
У бійці в Криму взяла участь велика кількість людей.
Як передає кореспондент УНІАН, за даними очевидців, 1 листопада, вранці на місці самозахоплення відбулися сутички між кримськими татарами та молодими людьми, які не представилися.

Травми дістали, за даними очевидців, кілька людей. Зокрема, в літнього кримського татарина і його доньки черепно-мозкові травми.

Невідомі люди під керівництвом представника ”Олві-Крим” намагалися захистити залізною огорожею територію самозахоплення, окремі кримські татари намагаються пробратися на огороджену територію.

За пізнішим повідомленням "5 каналу", ситуація в Сімферополі була дуже гострою, між кримськими татарами та представниками фірми-забудовника сталася бійка, яка навіть супроводжувалася стріляниною.

Канал також повідомив, що вигнати татар із землі, яку вони займали, намагалися за допомогою важкої техніки.

Коментар із приводу події дав начальник кримської міліції Анатолій Могильов. За його словами, в будівельної фірми "Олві-Крим" немає рішення суду про звільнення конфліктної території.

Як повідомляють "Новости Крыма", Могильов також наголосив, що кримській міліції вдалося не допустити розростання конфлікту на вулиці Балаклавській.

За словами представника міліції, він провів розмову з лідером групи кримських татар, які самовільно зайняли землю - Даніялом Аметовим, - і вони домовилися про врегулювання ситуації. "Я нічого Даніялу Аметову не обіцяв, ми говорили про те, що конфлікт потрібно залагодити", — уточнив начальник кримського Головного управління МВС.

У той же час, Могильов висловив думку про те, що в конфліктній ситуації неправі обидві сторони. "Остаточне рішення із самозахвату на Балаклавській має ухвалити суд, оскільки в даний час оскаржується право власності фірми-забудовника на дану ділянку", — заявив начальник кримської міліції.

Могильов також повідомив, що не має у своєму розпорядженні інформації про те, чи є постраждалі внаслідок зіткнень.

Разом з тим, людина, яка брала участь у самозахопленні заявила про те, що в момент зіткнення отримала вогнепальне поранення. При цьому вона звернула увагу журналістів на свою перебинтовану ногу та продірявлений одяг.

Бійка у Криму
УНІАН
Причиною конфлікту на півострові вчергове стала земля.
Також "Новости Крыма" повідомляють про те, що стріляли у повітря на місці події бійці "Беркута". Це було зроблено для того, щоб припинити заворушення.

Конфлікт був припинений, але щоб запобігти його повторенню, силовики направили на територію самозахоплення додаткові сили, зокрема 2 БТРа, повідомила місцева міліція.

Події в Сімферополі прокоментували у Меджлісі кримськотатарського народу. Перший заступник голови цього органу Рефат Чубаров вважає запланованою провокацією події в Криму.

"Це була запланована провокація з боку тих, хто прийшов сюди сьогодні громити будинки кримських татар. Якийсь Гаркуша (представник фірми "Олві-Крим", яка претендує на землю), який нібито має право власності на цю землю, він купив близько 400-500 молодих людей, студентів – я думаю ректорам треба з цим розібратися – і вони прийшли сюди бити кримських татар і громити їхні будинки. Зрозуміло, люди, зібралися, щоб захистити своє право будуватися", - сказав Чубаров.

Він вважає, що мета всього що відбувається була одна – відвернути увагу від масового "дерибану" кримської землі. За словами Чубарова, вже декілька тижнів готується ланцюг провокацій.

"Це один з відволікаючих моментів від масштабного дерибану землі, який проводиться останній місяць, поки що немає структурованої влади (ВР України). На Південному березі Криму масово роздаються землі фірмам, які мають буквально 15-20 тисяч (гривень) статутного фонду, і цим займаються усі рівні властей – починаючи від сільських і селищних рад і закінчуючи Верховною радою Криму", - заявив перший заступник голови Меджлісу.

"Людей намагаються підбурити за національною ознакою", - додав він.

Разом із тим, голова ВР Криму Анатолій Гриценко закликає конфліктуючі сторони вирішувати питання щодо землі в Сімферополі за столом переговорів.

"Треба ці питання вирішувати не тут, за допомогою спецназу, а сідати й вирішувати за круглим столом усім зацікавленим сторонам. Тут є проблеми як незаконного захвату земельної ділянки, так і є проблеми з компанією ("Олві-Крим"). Сьогодні в прокуратурі йде розгляд за фактом законності передачі в оренду земельної ділянки (даній фірмі). До врегулювання в судовому порядку цих фактів ухвалювати якісь рішення буде неправильно", - підкреслив голова ВР Криму.

Рефат Чубаров
УНІАН
Представник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає події у Сімферополі спланованою акцією.
За словами Гриценка, поки з людьми, які захопили землю в Криму, ведуться переговори: їх просять добровільно звільнити земельні ділянки – це в першу чергу стосується тих ділянок, де є рішення судів про їх звільнення та є акти на землю.

"Ми поки ведемо переговори з тими людьми, які зайняли земельні ділянки, щоб вони звільнили земельні ділянки", - сказав кримський спікер.

Він запевнив, що рішення судів про звільнення захоплених земель виконуватимуться.

ВідеоБійка у Севастополі (ексклюзивне відео)

ВідеоЗемельний конфлікт у Криму

ВідеоСутички у Криму

ВідеоГості студії - Мустафа Джемільов та Ігор Семиволос

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: